Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Ağustos 2019

Sultangazi’de intihar girişimi! Yine aynı kişi

Sultangazi’de 5 katlı bir binanın çatı katına çıkarak intihar girişiminde bulunan Yasin Altunhan, 1 saatlik uğraşın ardından ikna edilerek indirildi. Yasin Altunhan’ın geçen yılda inşaat halindeki bir binanın çatı katına çıkarak intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Olay, Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi’nde meydana geldi. Trafiğin en işlek olduğu Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan 5 katlı bir binanın çatı katına çıkarak intihar girişiminde bulunan Yasin Altunhan (22)’ı fark edenler, polisi aradı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve 112 Acil servis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, Yasin Altunhan’ın atlama ya da düşme ihtimalini göz önünde bulundurarak zemine şişme branda açtı. Eski Edirne Asfaltı ise Gaziosmanpaşa istikametinde trafiğe kapatıldı. Yaklaşık 1 saat süren intihar girişimi boyunca yüzlerce kişi olayı film izler gibi seyretti. Kimi vatandaşlar yaşananları cep telefonuyla kayda aldı, kimileri ise sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptı.

Polis, uzun süre uğraşsa da genci ikna edemedi. Bunun üzerine gencin bir arkadaşı olay yerine geldi. Arkadaşı bir süre boyunca polisle birlikte ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık 1 saat süren intihar girişimi Yasin Altunhan’ın ikna edilmesiyle son buldu. Bulunduğu yerden inen Altunhan, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İNTİHAR GİRİŞİMİNİ MESLEK HALİNE GETİRMİŞ

Öte yandan Yasin Altunhan’ın aynı yöntemi kullanarak geçtiğimiz yıl 50. Yıl Mahallesi’nde inşaat halindeki bir binanın çatı katına çıkarak intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba