Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Ekim 2018

Sultangazi’de kaç Suriyeli yaşıyor? Son rakam açıklandı

Sultangazi’de kaç Suriyeli yaşıyor? Son rakam açıklandı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Polis Hizmetleri Derneği ve Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Birlik ve beraberlik Gecesi”nde konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçede kayıt altına alınan Suriyeli sayısını açıkladı.  

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve ülkenin farklı şehirlerine yerleşen Suriyeliler, dün akşam Zara Ekinlispor Kulübü Lokali’nde düzenlenen “Birlik ve Beraberlik Gecesi”nde gündeme geldi. Toplantıda konuşan Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cebeci Mahalle Muhtarı Zeki Yıldız, ilçede yaşayan yabancı uyruklu şahısların büyük sorunlar yaratabileceğini söyledi. Yıldız, kayıt dışı olan yabancı uyrukluların mutlaka kayıt altına alınması gerektiğini söyledi.

SULTANGAZİ’DE KAYITLI SURİYELİ SAYISINI AÇIKLADI

“Birlik ve beraberlik Gecesi”nde konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçede kayıt altına alınan Suriyeli sayısını açıkladı.

Sultangazi’de kayıtlı 52 bin 500 Suriyelinin bulunduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Suriyeliler ve kayıt dışı olanlarla birlikte yabancı uyruklu yaklaşık 70 bin kişiyi misafir ediyoruz. Türkiye genelinde misafir oranı yüzde 5 iken, Sultangazi’de bu yüzde 12’lere çıkıyor. Bu yıl 4 bin Suriyeli çocuk bizim çocukların sıralarında oturuyor. 5 binde uyum sürecine devam edenler var. Önümüzdeki yıl bu öğrenciler uyum sürecini bitirecek ve okullarımıza dahil olacaklar. Kimse merak etmesin seneye sınıf mevcutlarımız daha da düşecek. 8 tane yeni okul ihalesi alıyoruz” diye konuştu.

SULTANGAZİ’NİN ADI TERÖRLE KESİNLİKLE ANILMAYACAK TIKLAYIN

Tasarım | Enba