Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Temmuz 2020

Sultangazi’de kaçak doğumhaneye baskın

Sultangazi’de polis ekipleri, bir apartmanın 3’ncü katına baskın yaptı. Baskın sonucunda dairenin kaçak doğumhane olduğu tespit edildi. Olayda 5’i kadın 6 yabancı uyruklu şahıs gözaltına alındı.

Sultangazi polisi, Cebeci Mahallesi’nde kaçak doğumhaneye baskın düzenledi, yabancı uyruklu 6 şüpheli gözaltına alındı.

Cebeci Mahallesi 2469 sokakta bulunan bir apartmanın 3’ncü katının kaçak doğumhane olarak kullanıldığı ihbarını alan Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün saat 17.00 sıralarında adrese baskın düzenledi. Ekipler, yaklaşık 2 ay önce Suriyeli bir çift tarafından kiralandığı tespit edilen dairede yabancı uyruklu kadınlara doğum yaptırıldığını belirledi.

Dairenin odalarının doğumhane olarak kullanıldığı öğrenilirken, adreste yapılan aramada sözde muayene odalarında ultrason cihazı, doğumda kullanılan ilaç, tıbbi malzemeler ele geçirildi.

Apartmanın girişinde bulunan zil tuşlarında, doğum ve muayene için gelen kadınların daireyi karıştırmamaları için üçüncü kat zilinin kırmızı boyayla işaretlendiği ve 3 rakamının yazıldığı görüldü. Kaçak doğumhane olarak kullanılan daire zabıta tarafından mühürlendi.

Polis, kaçak doğumhaneyi işleten çift ile birlikte muayene olmaya gelen 4 yabancı uyruklu kadını gözaltına aldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba