Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Nisan 2018

Sultangazi’de Kaçak Göçmen Operasyonu: 18 Kaçak Yakalandı

Sultangazi’de aralarında 3 çocuğunda olduğu 18 kaçak göçmen ile göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen iki Pakistan uyruklu şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre; Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 50. Yıl Mahallesi’nden yurt dışına kaçak gönderileceği ihbarı üzerine harekete geçti. Bir uber sürücüsünün Pakistan uyruklu bir kişinin kendisini aradığını, arayan şahsın Edirne’ye götürülmek üzere yabancı şahıslar olduğunu ve iki araç istediğini ifade etti.

İhbarı değerlendiren ekipler, iki uber sürücüsüyle birlikte hareket ederek, 50. Yıl Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde operasyon için düğmeye bastı. Aralarında 3 çocuğun da bulunduğu 18 kaçak göçmenin bulunduğu iki uber aracını durduran ekipler, ani baskınla göçmenleri ve organizatörleri etkisiz hale getirdi. Yapılan operasyonda 3’ü çocuk toplam 18 göçmen kurtarılırken, göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen Pakistan uyruklu Amer Y. ve Abdurrahman K.’da yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanmasalardı 5 kişilik şişme bota 18 kaçak göçmeni bindireceklerdi

Operasyonda 5’er kişilik 1 adet şişme bot ile botları şişirmeye yarayan pompa ve 3 adet can yeleği ele geçirildi. Ekiplerin yaptığı çalışmada, iki Pakistan uyruklu göçmen kaçakçısının 5 kişilik bota 18 kişi bindirmek için plan yaptıkları ortaya çıktı.

Yakalanan göçmenlerin, ülkelerine geri gönderilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne götürüldüğü belirtildi. Gözaltına alınan iki göçmen kaçakçısının, emniyetteki işlemleri ise devam ediyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba