Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Ağustos 2020

Sultangazi’de kaldırımda yürüyen 2 genç kız kabusu yaşadı

Sultangazi’de kaldırımda yürüyen 2 genç kızın arkasından gelerek, sözlü tacizde bulunan ve mantar tabancasıyla 3 el ateş ederek korkutan bir kişi, polis tarafından kısa sürede yakalandı.

“ŞİKAYET ETSENİZDE KİMSE BANA BİRŞEY YAPAMAZ”

Olay Uğur Mumcu Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde meydana geldi. Kaldırımda yürüyerek eve giden 20’li yaşlardaki iki genç kızın arkasından gelen bir kişi, sözlü tacizde bulundu. Genç kızların tepki göstermesi üzerine belindeki mantar tabancayı çıkaran şahıs, 3 el ateş etti. Yürüyerek olay yerinden uzaklaşmaya çalışan şahıs, iki arkadaşa dönerek, “Sakın polise şikayet etmeyin. Etseniz de kimse bana bir şey yapamaz” diyerek, olay yerinden uzaklaştı.

Sözlü tacize uğrayan ve mantar tabancasıyla korkutulan iki arkadaş, büyük bir korku ve panik yaşadı. Genç kızların yardımına çığlık ve mantar tabancasından çıkan sesleri duyan, olay yerinde bulunan bir taksi durağında çalışan taksiciler yetişti. Ne olduğunu anlamaya çalışan taksi durağı çalışanları, genç kızları teskin etmeye çalıştı. Kısa bir süre sonra iki arkadaş, durak çalışanlarına tacize uğradıklarını söyledi.

GERÇEK SİLAH ZANNETTİLER

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. İki genç kız, ekip otosuyla Polis merkezine götürüldü. Emniyetteki işlemlerinde başından geçenleri anlatan kızlar, kendilerine tacizde bulunan ve mantar tabancasıyla korkutan şahıstan şikayetçi oldu. İki genç kız ifadelerinde ayrıca, şahsın belindeki silahı çıkardığında çok korktuklarını ve gerçek silah zannettiklerini söyledi.

“ŞOKA GİRMİŞLERDİ”

Olay anını anlatan taksici Erkan Gökçe, “Biz esnaf arkadaşlarımızla oturuyorduk. Bir bağırtı sesi duyduk. 1-2 elde silah sesi gelince biz aşağı indik. Baktık iki tane bayan. Baya bir korkmuşlardı, şoka girmişlerdi. Biraz su verdik, sakinleştirdik. Biz ne olduğunu sorduğumuzda, kendilerinin taciz edildiğini ve kendilerine silah çekildiğini söylediler. Silah sesini zaten biz 1-2 el duyduk. Akabinde şahıs karşı tarafa geçip, buradan uzaklaştı. Polisi arayarak durumu kendilerine izah ettik” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba