Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Şubat 2015

Sultangazi’de Kar Yağışı

Meteoroloji genel Müdürlüğü’nün kar yağışı uyarısının ardından, akşam saatlerinde Sultangazi’de kısa aralıklarla sulu kar yağışı gözlendi.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da kar yağışı uyarısının ardından, akşam saatlerinde bazı bölgelerde kısa aralıklarla sulu kar yağışı gözlendi. Akşam saatlerinde, İstanbul’un Kuzey kesimlerinde görülen sulu kar, özellikle Sultangazi, Arnavutköy, Bahçeköy ve Maslak’ta kısa aralıklarla yağmaya başladı.

 

Hava sıcaklıkları yarın 2, Çarşamba ve Perşembe günü ise 0 derece olarak hissedecek. Karla karışık yağmur ve kar yağışının salı ve çarşamba günleri Anadolu yakasında kuvvetli olmak üzere devam edeceği, Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren yağışın tekrar karla karışık yağmur ve yer yer yağmur şekline döneceği tahmin ediliyor. Yerde kar yüksekliğinin sahil kesimlerde 1 ila 3 cm olurken rakımın biraz yüksek olduğu yerlerde 10 ila 20 cm arasında olması bekleniyor. Yetkililer, kar yağışı ve fırtına şeklinde esecek rüzgarın oluşturacağı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istedi.

istanbul hava durumu

Yorumlar

Tasarım | Enba