Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 13 Mart 2019

Sultangazi’de karşıdan karşıya geçerken otomobil çarptı

İstanbul Sultangazi’de yayaya yasak yerde karşıya geçmeye çalışan 1 kişiye, yolda seyreden bir araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle başından yaralanan kişi, hastaneye kaldırıldı.

Sultangazi ilçesi Cebeci Mahallesi’nde yayaya yasak yerde karşıya geçmeye çalışan Suriye uyruklu Ahmed Hadidi (35)’ye, Samet G., kontrolündeki araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle Ahmed Hadidi başından yaralandı. Kaza sonrası yaralı gencin yardımına koşan vatandaşlar, Hadidi’yi ayık tutmak için yoğun çaba sarf etti.

Kaza, saat 12.00 sıralarında Atatürk Bulvarı’nda meydana geldi. İddialara göre, otobüsten inen 35 yaşındaki Suriye uyruklu Ahmed Hadidi, 50 metre ilerideki yaya geçidini kullanmak yerine yayaya yasak yerde karşıdan karşıya geçmek istedi. Bir anda yola atlayan Hadidi’ye Samet G.’nin kullandığı 34 GV 7737 plakalı araç çarptı. Kanlar içerisinde kalan Hadidi’nin yardımını diğer sürücüler ve çevrede bulunan vatandaşlar koştu. Hadidi’yi ayık tutmak için yoğun çaba sarf eden vatandaşlar, bir yandan da peçete ile yüzündeki kanları temizlemeye çalıştı.

Ahmed Hadidi’ye ilk müdahale 112 sağlık görevlileri tarafından olay yerinde yapıldı. Çevredekilerin yardımı ile sedyeye alınarak ambulansa taşınan Hadidi, hastaneye kaldırıldı.

Bir görgü tanığı, “O otobüsten inince karşı tarafa geçmeye çalıştı. Sağ tarafta ticari bir araba vardı. O duruna soldaki düz geldi. Düz gelince de zaten adama çarptı” dedi.Yorumlar

Tasarım | Enba