Eminhaber.Org

Sultangazi’de komedi filmlerini aratmayan bir hırsızlık olayı

Sultangazi’de önceki gün komedi filmlerini aratmayan bir hırsızlık olayı yaşandı. Hırsız ya da hırsızlar, içinde tavuk pişen fırını çalarak kayıplara karıştı.

Sultangazi’de yaşayan Bülbül ailesi önceki gün akşam saatlerinde hayatının şokunu yaşadılar. Hırsız ya da hırsızlar, içinde tavuk pişen fırını çalarak kayıplara karıştı.

Cebeci Mahallesi’nde yaşanan ilginç hırsızlık olayı şöyle gelişti; Hatice Bülbül, akşam yemeği için fırında tavuk yapmaya karar verdi. 4 katlı apartmanın giriş katında yaşayan Bülbül, yemek kokusunun evin içine yayılmasını önlemek için 9 yıldır fırında yapacakları yemekleri, yaşadıkları dairenin önünde bulunan merdiven boşluğunda hazırlıyor.

Önceki gün akşamda akşam yemeği için fırında tavuk yapmaya karar veren Bülbül, tavukları hazırlayarak fırına yerleştirdi. Bülbül, daha sonra ise hayatının şokunu yaşadı. Fırın ve içinde pişen tavuğun yerinde olmadığını gören Bülbül, ilk başta diğer bina sakinlerinin kendisine şaka yaptığını düşündü. Ancak daha sonra fırın ve içinde pişen tavuğun çalındığını anladı. Hatice Bülbül, telefona sarılarak kocası İbrahim Bülbül’e haber verdi. İbrahim Bülbül’de önce şaka yapıldığını düşündü. Eşinin ciddi olduğunu anlayan İbrahim Bülbül, eve gelerek hırsız ya da hırsızların peşine düştü.

İÇİNDE TAVUK PİŞEN FIRININ YERİNDE OLMADIĞINI GÖRDÜM

Hatice Bülbül, “Eşim koku yaptığı için rahatsız oluyor. 9 senedir dairemin önündeki merdiven boşluğunda fırında yapacağımız yemekleri yapıyorum.  Akşam yemeğini hazırlamak için evin önünde bulunan fırını çalıştırdım. Tavuk yemeği yapmaya karar verdim. Hazırladığım tavukları fırına attım. Yemeğim pişti. Fırını kapattım. Soğumasın diye içeride sofrayı hazırlamaya başladım. 2 dakika sonra geri döndüğümde fırınımın da, içinde pişen tavuk yemeğimin de yerinde olmadığını gördüm. Hepsi gitmiş. Birden görünce şok oldum. Aile apartmanında yaşadığımız için birinin bana şaka yaptığını düşündüm. Eltimin, görümcemin yanına giderek ‘fırını siz mi aldınız?’ diye sordum.

Onlarda almadıklarını söyledi. Bu sefer sokağa düştüm. Ama bulamadım. Çocuğum ‘aç kaldık’ diye ağlıyor. Güleyim mi ağlayayım mı? bilemedim.  Aile büyüklerimizi ve komşularımıza olayı anlattığımızda şaka yaptığımızı zannettiler. Herkes bize gülüyor” diyerek olayı anlattı.

HERKES BİZE GÜLÜYOR

İbrahim Bülbül ise, “Akşam 20.30’da işten geliyordum. Eşim aradı, ‘yemekte yok, fırında yok. Çalmışlar’ dedi. Bende birinin şaka yaptığını söyledim. Eşim kimsenin şaka yapmadığını söyledi. Sonra eve geldim. Sofra hazır ama yemek yok. Şaşırdım bir anda. Sağa sola baktık bulamadık. Hem fırından olduk, hem yemekten olduk. Aç kalmadık ama herkes bize gülüyor. Hayatımız boyunca ilk defa böyle bir şey geldi başımıza. Ayakkabılar ve bisikletleri almamış ama yemekle, fırını almış. Şaşkınım. Akşam uyuyamadım” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba