Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Ağustos 2018

Sultangazi’de Komedi Filmlerini Aratmayan Dolandırıcılık!

Sultangazi’de “Çiftlik Bank” benzeri bir dolandırıcılık vakası yaşandığı ortaya çıktı. İddiaya göre yaşanan dolandırıcılık olayında, 30 kişi aynı yöntemle dolandırıldı. 3 milyonluk bir vurgun yapan şüpheli Bulgaristan’a kaçtı.

Sultangazi’de filmlere konu olacak bir sahtekarlık şoku yaşandı. Dolandırılan kişi sayısı 30’a yakın. Aralarında sahtekara 10 bin lirasını kaptıran da var, 450 bin lirasını kaptıran da var. Sahtekarın yöntemi ise “çiftlik bank” benzeri.

Özel bir gıda şirketinde çalışan Ü. Ö., (28) “Çalıştığım yerden kaşarı toptan alacağım. Fabrikadan nakit alıp, marketlere vadeli satıp, aradaki parayı paylaşacağız.” diyerek mağdurları ağına düşürdü. Mağdurlar arasında çok sayıda esnaf bulunurken, Ü. Ö., en yakın arkadaşını da bu yöntemle dolandırdı. Mağdurların güvenini kazanan Ü. Ö., geçtiğimiz hafta 3 milyonluk vurgun yaparak kayıplara karıştı.

Ü. Ö.’ye ulaşamayan mağdurlar ise soluğu Gaziosmanpaşa Adliyesi’nde aldı. Ü. Ö.’den şikayetçi olan yaklaşık 30 kişi, dolandırılan insan sayısı ile vurgun yapılan para miktarının çok daha fazla olabileceği belirttiler.

ÇOCUKLUK ARKADAŞINI DA DOLANDIRMIŞ

Ü. Ö.’nün dolandırdığı isimlerden biri de 28 yaşındaki E.K. Ü. Ö.’nün çocukluk arkadaşı olan E.K, “Çocukluk arkadaşım olmasının yanı sıra en yakın arkadaşım. İnanılmaz bir güven sağladı. Çalıştığı firma üzerinden yüklü miktarda nakit ödemeli kaşar alacağını, marketlere vadeli satıp aradaki parayı da paylaşacağını söyledi. Bu konuda beni ikna eden ve bir süre söylediği şekilde ödeme yapan Ü.Ö’nün bu sistemi zamanla kulaktan kulağa yayıldı. Bu süre içerisinde tabiri caize Ü.Ö’ye 1 veren 10 alıyordu. Bende en yakın arkadaşıma güvenerek sisteme dahil oldum.  Maalesef beni de dolandırdı” dedi.

KAŞAR BANK MAĞDURU OLDUK

Mesut Ergun adlı mağdur ise yaşadıklarını esprili bir şekilde dille getirdi. Ü. Ö.’ye çok güvendiğini belirten kamyon şoförü Mesut Ergun, “Çiftlik Bank sisteminde mağdur olan insanlara çok gülmüştük. Aynı şey şimdi bizim başımıza geldi. Bizde kaşar bank mağdur olduk. Artık kaşar bile görmek istemiyorum, o kadar tiksindim.” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba