Eminhaber.Org

Sultangazi’de korku dolu anlar! Koronavirüs şüphesi

Sultangazi Esentepe Mahallesi’nde yaklaşık 1 haftadır grip şikayeti bulunan 42 yaşındaki bir kadın evinde ölü bulundu. Kadının ailesinin haber vermesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Koronavirüs ihtimaline karşı eve gelen özel kıyafetli sağlık ekipleri, cenazeyi evden çıkarıp morga kaldırdı.

Kadının koronavirüs taşıyıp taşımadığı yapılacak olan testlerin ardından belli olacak. Evde bulunan aile bireylerinin ise tedbir amaçlı karantinaya alındığı belirtildi.

Sultangazi Kaymakamlığı, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Konu ile ilgili Sultangazi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak, bir açıklama yayınladı. Atak, ”
Merhume ile ilgili şu an net bir covid-19 şüphesi mevcut değil” dedi.

Atak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Şahsın genç olması ve beklenmeyen bir ölüm olması nedeniyle *şüpheli ölüm* olarak değerlendirilmiştir. Şüpheli ölümlerde gerçek ölüm sebebi bulunmak üzere Adli Tıp’a haber verilir ve daha ileri inceleme adli tıp uzmanları tarafından yapılmak üzere cenaze Adli Tıp Kurumuna götürülür.

Yaşadığımız salgın döneminde, sebebi net olmayan her ölüm, yani şüpheli ölümler, covid-19 açısından da şüpheli kabul edilir. Dolayısıyla tedbir amaçlı gerekli önlemler alınarak cenaze evden alınır. Gerekli testler yapılır, sonucu çıkana kadar da aile bireyleri tedbiren izole olmaları hususunda bilgilendirilir.

Merhume ile ilgili şu an net bir covid-19 şüphesi mevcut değil. Ancak tedbir amaçlı böyle bir yol izlenmektedir.”

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba