Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Şubat 2019

Sultangazi’de Küçük Çocuğun Oyunu Yangınla Sonuçlandı

Sultangazi’de yanıcı madde ile oyun oynayan küçük çocuğun çıkardığı yangın korkuya neden oldu.
Sultangazi’de Küçük Çocuğun Oyunu Yangınla Sonuçlandı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi 5 katlı bir binanın en üst katında yanıcı bir madde ile oyun oynayan çocuğun çıkarttığı yangın büyük korkuya neden oldu. Çıkan yangından dolayı bina sakinleri paniğe kapıldı. Binada bulunan 77 yaşındaki Şükrüye Yıldırım, pencereye çıkarak itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Yıldırım, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yangın, Esentepe Mahallesi 2425 sokakta saat 14.00 sıralarında bir sitenin en üst katında meydana geldi. İddiaya göre, anne ve iki çocuğun bulunduğu 5 katlı binanın en süt katında oyun oynayan çocuklardan biri yanıcı madde ile oyun oynarken yangın çıktı. Çıkan yangında anne ve çocukları büyük bir korku yaşarken, çevredekilerin bilgilendirmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

ÇOK KORKTUM

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü. Apartmanın üçüncü katında bulunan Şükrüye Yıldırım (77), pencereye çıkarak itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Yalnız yaşadığı öğrenilen Yıldırım, itfaiye ekiplerinin yardımıyla binadan tahliye edildi. Yaşadığı korku yüzünden okunan Yıldırım, itfaiye erlerine teşekkür etti. Çok korktuğunu söyleyen 77 yaşındaki Şükrüye Yıldırım, gazetecilere yangının neden çıktığını sordu.

YARDIM SESLERİNİ DUYDUM, POLİSE HABER VERDİM

Bir görgü tanığı da, “Kızımı okula götürüyordum. Üst kattan çocuklarım içeride kaldı, yardım edin deyince hemen polise haber verdim. Sokak numarasını verdim. Ondan sonra itfaiyeyi çağırdım” dedi.

Bina sakinlerinden, “Küçücük bir çocuk var. Daire tutuşmuş. Açtım kapıyı dumanlar vardı. Kadın kapıyı yumrukluyor, kapıyı açamadım. Bende de astım var. Kapıyı açamadım. İki çocuk bir kadın vardı içeride. Onları aldılar çıkarttılar buradan. Durumları iyi” diye konuştu.

Tasarım | Enba