Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Temmuz 2020

Sultangazi’de küçük çocuğun telefonunu çalan şüpheli böyle yakalandı

Sultangazi’de 11 yaşında olduğu öğrenilen bir çocuğun cep telefonunu çalarak kaçan şahıs ile onu fark eden vatandaşlar arasında uzun bir kovalamaca yaşandı. Kovalamacaya polis de dahil oldu. Uzun bir kovalamacanın ardından yakalanan şüpheli, polis tarafından gözaltına alındı.

KÜÇÜK KIZIN TELEFONUNU ZORLA ALIP, KAÇTI

Olay dün saat 18.00 sıralarında Cebeci Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, ismi öğrenilemeyen bir kişi, 11 yaşındaki kız çocuğunun elindeki cep telefonunu zorla alıp kaçtı. O anlara şahit olan ve o anda yoldan geçen bir sürücü, koşarak kaçan şahsı aracıyla takip etmeye başladı. Durumu fark eden ve kaçan şahsın hırsızlık yaptığını öğrenen Mücahit Arslan isimli vatandaşta, şüphelinin peşinden koşmaya başladı. Araç sürücüsü de otomobilini park ederek, şüpheliyi yakalamak için peşinden koştu. Yaşanan uzun kovalamaca esnasında polisi gören Mücahit Arslan ve araç sürücüsü, olayı polise anlattı. Şüphelinin, vatandaşlarla ve polisle arasında nefes kesen bir kovalamaca yaşandı. Uzun bir kovalamacanın ardından şüpheli Sultangazi Belediyesi önünde yakalandı. Olay yerine getirilen çocuk, şüpheliyi teşhis etti. Şüpheli, gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

“POLİSLERLE BERABER ZANLIYI KOVALAMAYA DEVAM ETTİK”

Yaşananları anlatan Mücahit Arslan isimli vatandaş, “1. Cebeci Caddesi’nde beyaz bir araç bu şahsı kovaladı. Bende kendisine ‘neden kovaladığını?’ sordum. Ufak bir kızı, sıkıştırıp telefonunu çaldığını söyleyince bende peşinden koştum. Cebeci otobüs durağına doğru bu kaçtı. Daha sonra Sultangazi Belediyesi binasına doğru kaçınca, polisleri gördük. Polislere de durumu anlattık. Zanlıyı kovalamaya devam ettik. Belediye binası önünde yakaladık, polise verdik. Çaldığı telefon cebindeydi. Telefonu aldık, polise verdik. Poliste çocuğun ailesine ulaştı” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba