Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Nisan 2018

Sultangazi’de Kudüs için basın açıklaması

Sultangazi Belediyesi, İlçe Müftülüğü, Sultangazi Kent Konseyi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Kudüs Haftası’ etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Ak Parti Milletvekili Şirin Ünal ve Cahit Altunay’da katıldı. Programda mehteran takımında yer alan bir öğrencinin bayılması büyük korku yarattı.

Sultangazi Kent Konseyi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Kudüs’ için ortak basın toplantısı düzenledi. Cuma namazından sonra gerçekleşen basın açıklamasına Ak Parti Milletvekili Şirin Ünal, Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İHH Sultangazi Şube Başkanı Vedat Yüksel ve Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Yıldız katıldı.

Devlet terörü işleyen İsrail’in Filistinlilere uyguladığı insanlık dışı saldırıyı kınayan Sultangazi Kent Konseyi Başkanı İmdat Kamacı, “Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleşen saldırılar hepimizin yüreğini dağlamıştır. İşgalci terör devleti İsrail bir süre ara verdiği vahşete Gazze sınırında ve Filistin’in birçok bölgesinde yeniden başladı. Dünya devletlerinin bu saldırılara karşı sessiz kalmaları, onların bu saldırıları desteklediği anlamına gelmektedir.” Dedi. İslam dünyasının tek yürek ve tek ses olmadığı sürece dünyanın her köşesinde Müslüman kanının akmaya devam edeceğini dile getiren Kamacı, “Bu birlik sağlanmadığı sürece İslam dünyası üzerinde oyun oynayanların ekmeğine yağ sürmeye devam edilmektedir.” Diye konuştu.

İmdat Kamacı, Sultangazi Belediyesi, İlçe Müftülüğü, Sultangazi Kent Konseyi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde 7-13 Nisan tarihlerini Kudüs Haftası olarak kabul ettiklerini de sözlerine ekledi.

Kudüs’ün hep Müslümanların olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Cahit Altunay ise, “Oradaki bir avuç Filistinlinin verdiği mücadele dünyaya bir örnek. Çocuklar Filistin’de ölmek için doğuyorlar. İlk kıblemizi savunmak için yaşıyorlar.” şeklinde konuştu.

HABERİN VİDEOSU

Ak Parti Milletvekili Şirin Ünal’da TBMM’nin, Türkiye’nin ve Ak Parti hükümetinin Kudüs ve Filistin için elinden geleni, kalbinden geçeni yaptığını söyledi. Ünal, “Türkiye El Bab’da yaptığı gibi, Afrin’de yaptığı gibi Kudüs içinde elimizden geleni sonuna kadar yapacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra basın açıklaması programı kapsamında mehteran takımında yer alan bir öğrenci bayıldı. Bayılan öğrenciye ilk müdahale kürsüde bulunanlar ve meydanda bulunan Kızılay ekibi tarafından yapıldı.Yorumlar

Tasarım | Enba