Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Ağustos 2019

Sultangazi’de kümese dadanan sokak köpeği kamerada

Sultangazi'de bir iş yerinin önünde bulunan kümese dadanan sokak köpeği 10 piliçten 8'ini alıp, kaçtı.


Sultangazi’de  bir iş yerinin önünde bulunan kümese dadanan sokak köpeği 10 piliçten 8’ini alıp, kaçtı. Köpeğin piliçlerden birini alıp, kaçması cep telefonu kamerasına yansıdı.

Ramazan Akçay, semt pazarından aldığı 10 civcivi besliyordu. Akçay, önce evinde beslediği civcivleri, daha sonra Cebeci Mahallesi’nde bulunan iş yerinin önüne yaptırdığı kümeste beslemeye devam etti.  Akçay’ın piliçlerini beslediği iş yerinin önündeki kümese bir sokak köpeği dadandı. Sokak köpeği kümeste bulunan 10 piliçten 8’ini alıp, kaçtı. Köpeğin piliçlerden birini alarak, kaçması Akçay’ın arkadaşı tarafından cep telefonuyla saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde kaydı yapan kişi ağzında piliçle yürüyen köpeğe bağırıyor. Sesle irkilen köpek geriye dönüyor.

“SENİN KÜMESE BİR KÖPEK GELDİ TAVUKLARI GÖTÜRDÜ”

Akçay, önceki gün gece saatlerinde komşusunun haber vermesiyle, soluğu iş yerinin önünde aldı. Kümesin kapısının açık olduğunu gören Akçay gördüğü manzara karşısında şok olduğunu belirterek, “Pazardan 10 tane civciv almıştım. Çocuklar çok seviyordu hayvanları. Evde balkonda besliyorduk. Sonra büyümeye başladılar. Artık balkonda bakamaz olduk. İş yerimin önüne bir tane kafes kurduk. Burada beslemeye devam ettik. Çok sempatik oldular. Sonra bıraktık, etrafta yürümeye başladılar. İnsanlar da sevmeye başladı. Geceleri de kümesi iple bağlıyorduk. Komşum haber verdi. Dedi ki, ‘Senin kümese bir köpek geldi. Tavukları götürdü.’ Ben gelene kadar götürmüştü. 10 tane civcivim vardı. 8 tanesini götürmüş, iki tanesi kalmış. Komşumuz 2 tanesini kümese koymuş. Onları da şu anda besliyoruz. Çok seviyorduk, çok tatlıydılar. Mahalleli de çok seviyordu. Herkes alışmıştı. Çok üzüldük. Çok alışmıştık. Çok güzel hayvanlardı. Hemen çağırıyordum, geliyorlardı. Onlara topraktan doğal bir ortam oluşturmuştum. Böyle olmasını istemezdik. Ama oldu, yapacak da bir şey yok” dedi.

“DOĞANIN KANUNU BU”

Sokak köpeğinin piliçlerini götürürken komşusu tarafından görüntülendiğini ifade eden Akçay,  şöyle konuştu:

“Komşuya nasıl bir hayvan olduğunu sordum. O da tilkinin fareyi yakaladığı gibi zıpladığını, hepsini birden ağzına doldurduğunu, 3-4 tanesini ileride bıraktığını söyledi. Ben geldiğimde zaten onları öldürmüştü. Birini yolda düşürmüş. İçimizdeki hayvan sevgisi devam ediyor, bitmez. Alanın bir hayvan olması insanı biraz ferahlatıyor. Çünkü doğanın kanunu bu. Doğa gereği oluşmuş bir durum. Ondan dolayı çok üzülmedim. Ama birileri çalsaydı, öldürseydi çok üzülürdüm. Önce tilkiye benzettim. Kuyruğu tilkiye benziyor. Hareketleri tilkiye benziyor. Sonra birkaç kişiye daha gösterdim. Diğerleri ‘kurt’ dedi. Ama köpek diyen fazla kimse olmadı. Görüntülerdeki hayvanın kurt olduğunu tahmin ediyorum. Birkaç tanesini ağzında götürmesi, gidip tekrar geri dönmesi, birkaç tanesini bir anda boğmasından dolayı kurt olduğunu düşünüyorum. Kurdun şehre indiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba