Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 11 Ağustos 2019

Sultangazi’de kurban kesim merkezleri doldu taştı

KURBAN Bayramı’nın ilk gününde Sultangazi’de bulunan kurban satış ve kesim merkezinde yoğunluk yaşandı.

KURBAN Bayramının ilk gününde Sultangazi’de bulunan Kurban satış ve kesim merkezi vatandaşlarla doldu taştı. Sabahın erken saatlerinde itibaren kurban pazarına gelmek isteyen vatandaşlar kilometrelerce araç kuyrukları oluşturdu. Alana ulaşan İstanbullular bu kez de kesim konteynerlerinde, kurbanlarının kesimi için sıra bekledi.

Kurban Bayramının ilk gününde kurban satış ve kesim yerleri vatandaşların akınına uğradı. Sultangazi’de bulunan İstanbul’un en büyük kurban pazarı da kalabalıktan nasibini aldı.Bayram namazından sonra kurbanlarını bir an önce kesmek isteyen vatandaşlar, kurban satış ve kesim merkezini doldurdu.

Pazarda başlayan yoğunluk bayram namazından sonra daha da arttı. Araçları ile kurban pazarına gelmek isteyen vatandaşlar bölgede uzun araç kuyrukları oluşturdu. Benzer bir yoğunluk da belediyenin kurban kesim konteynerlerinde yaşandı.

Saatlerce kesim için sıra bekleyen vatandaşların birçoğu kurban pazarı içinde bulunan gübreleme alanı ve kurban pazarı yakınlarındaki boş arsalarda kaçak kesim yaptı. Yoğunluğa tepki gösteren, belediyenin kesimhanesinde kurban kesmekten vazgeçen bazı vatandaşlar, kesim paralarının iadesi için kuyruk oluşturdu.

Öte yandan bayramın ilk gününde de kurban satışı yapıldı. Pazarda bulunan büyükbaş kurbanlıkların birçoğu satıldı. Satışlardan memnun olan besiciler, belediyenin tahsis ettiği alanları boşalttı.


Yorumlar

Tasarım | Enba