Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 24 Ağustos 2021

Sultangazi’de mahalleli ile kaçak göçmen taşıyan kamyonet sürücü arasında kovalamaca

Sultangazi’de, kaçak göçmenleri bırakan kamyonet sürücüsü ile vatandaşlar arasında kovalamaca yaşandı. Kovalamaca sırasında bölgeden uzaklaşan kamyonet sürücüsü kayıplara karışırken, bir kaçak göçmen vatandaşlar tarafından yakalanarak, polise teslim edildi.

Sultangazi Esentepe Mahallesi’nde dün gece saat 23.30 sıralarında kapalı kasa bir kamyonetten onlarca mültecinin indirildiğini gören mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi. Kamyonet sürücüsüne tepki gösteren vatandaşlar ile sürücü arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında çok sayıda kaçak göçmen ara sokaklara dağılarak izlerini kaybettirdi. Tartışma sırasında kamyonete binen sürücü bölgeden uzaklaşmaya çalıştı. Bir grup mahalle sakini ise kamyonetin arkasından koşarak yakalamaya çalıştı. Kamyonet sürücüsü bölgeden uzaklaşırken, bir kaçak göçmen mahalle sakinleri tarafından yakalandı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis sevk edildi. Vatandaşlar tarafından yakalanan kaçak göçmen polise teslim edildi. Gözaltına alınan kaçak göçmen polis merkezi amirliğine götürülürken, polisin mahalle deki çalışmaları gece boyunca sürdü.

Yorumlar

Tasarım | Enba