Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Ekim 2020

Sultangazi’de marketlere dadanan hırsız yakalandı

Sultangazi’de girdiği marketlerde hırsızlık yapan M.E., polisin çalışması sonucu yakalandı. M.E.’nin girdiği marketlerde pahalı ürünler çaldığı ve bunları sattığı tespit edildi. M.E., bir marketten 10 adet şampuan çalarken de güvenlik kamerasına yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde Sultançiftliği Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi’nde bulunan bir markete gelen M.E.,kozmetik ürünlerinin bulunduğu reyona yöneldi. Bir süre ürünleri inceleyen M.E., etrafta kimsenin olmamasını fırsat bilerek üzerinde sakladığı poşeti çıkararak, 10 adet şampuanı poşete sakladı. M.E., daha sonra marketten ayrıldı. Market sahibinin şikayeti üzerine çalışma başlatan Sultangazi polisi, güvenlik kamerası görüntülerinden kimliğini tespit ettiği M.E.’yi yakalayarak gözaltına aldı. M.E.’nin daha önce de civarda bulunan çok sayıda marketten aynı yöntemle hırsızlık yaptığı, çaldığı pahalı ürünleri sattığı öğrenildi.

HIRSIZLIK VAR ŞİKAYET YOK

Öte yandan ilçede yaşanan iki hırsızlık olayı da güvenlik kameralarına yansıdı.

Bir kafeye kahve almak bahanesiyle giren kimliği belirlenemeyen kadın, siparişini verdi. Kahve siparişi hazırlanan kadın, masanın üstünde bulunan cep telefonunu gözüne kestirdi. Bir anlık fırsattan yararlanan kadın, cep telefonu çalarak kayıplara karıştı.

Bir başka görüntü de ise, İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan bir tekstil atölyesinin bulunduğu sokağa araçla gelen yüzü maskeli hırsızlar, iş yerinin camını kırdıktan sonra içeri bakıyorlar. İş yerinde hazır bitmiş ürün olmadığını gören şüpheliler, geldikleri araca binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

Yaşanan her iki olay için polise ihbarda bulunulmadığı öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba