Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 22 Haziran 2016

Sultangazi’de Metro Ofisi silahlı 3 kişi tarafından soyuldu

Metro Turizm muavininin otobüste bir kadın yolcuya cinsel saldırıda bulunmasının ardından, Gazi Mahallesi’ndeki Metro Turizm ofisi 26 Mayıs Perşembe günü soyulmuştu. Aynı ofis bugün ikinci kez soyuldu. 75. Yıl Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde bulunan maskeli saldırganlar pompalı tüfeklerle girdikleri Metro ofisinin kasasında bulunan paraları aldıktan sonra yaya olarak olay yerinden uzaklaştılar.

Metro Turizm’in geçtiğimiz ay Muğla’dan İstanbul’a giden otobüsünde bir muavin, kadın yolcuya cinsel saldırıda bulunmuştu.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Metro Turizm ofisleri önünde protestolar yaşanmış, 75. Yıl Mahallesi’ndeki ofisine ise 26 Mayıs Perşembe günü silahlı baskın olmuştu. Ofisi basan 2 silahlı ve maskeli kişi, içeri girdikten sonra yolcuları dışarı çıkardı. Metro Turizm Acentesi çalışanı kadını da silahla dışarı çıkaran kişiler, bilgisayarların üstüne benzin döküp yakmaya çalıştı. Bir süre uğraşan şahıslar, çalışanın ısrarlarının ardından ofisi yakmaktan vazgeçti. Daha sonra Metro Turizm aleyhinde slogan atan maskeli kişiler olay yerinden uzaklaşmıştı.

İKİNCİ KEZ SİLAHLI BASKINA UĞRADI

Bu olayın üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçmesinin ardından aynı Metro Turizm Ofisine ikinci kez silahlı baskın yaşandı. Bombalı tüfeklerle Metro Turizm ofisine gelen 3  saldırgan kasada bulunan paraları alarak, kayıplara karıştılar.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Metro-

Yorumlar

Tasarım | Enba