Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Kasım 2016

Sultangazi’de Milletvekili Metin Külünk’ün Katılımıyla Konferans Düzenlendi

AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Sultangazi’de düzenlenen “Zilleti Fethe Dönüştürenlerin Destanı 15 Temmuz” konulu konferansa katıldı.

Ak Parti İlçe Gençlik Kolları tarafından “Zilleti Fethe Dönüştürenlerin Destanı 15 Temmuz” konferansı düzenlendi.  Sultangazi Belediyesi Nikah Salonun da düzenlenen konferansa Ak Parti Milletvekili Metin Külünk, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen ve çok sayıda partili katıldı.

metin-külünk-sultangazi2

“GENÇLER O GÜN DESTAN YAZDI”

Konferansın açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun 15 Temmuz Darbe girişiminin ilk dakikalarında ilçe binasına gittiğini ve burada sadece 30 kişinin olduğunu belirterek, “Acaba dedim Adnan Menderes’in başına gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da mı başına gelecek? Ama sonra yiğit adam çıktı ve halkı meydanlara çağırdı. Bu çağrıyla halkın her kesiminden milyonlarca insan akın akın meydanlara aktı. Bu halk 15 Temmuz’da kendi diriliş destanını yazdı. Zilleti fethe dönüştüren gençlerde o gün destan yazdılar.” Diye konuştu.

metin-külünk-sultangazi4

“FETÖ’NÜN HEDEFİ İSLAMİYETİ HIRİSTİYANLAŞTIRMAKTIR”

“Zilleti Fethe Dönüştürenlerin Destanı 15 Temmuz” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 15 Temmuz’un arkasındaki aklın o gece Türkiye’ye ikinci sevri dayattığını ifade etti. 15 Temmuz’un arkasındaki aklın Türkiye’ye FETÖ terör örgütü üzerinden ikinci Paris antlaşmasını dayattığını söyleyen Külünk, “15 Temmuz gecesi ayağa kalkanların arkasındaki kirli akıl bu devleti çökerterek İslamın ve Müslümanların son kalesini teslim alıp, İslam dünyasının yeniden bir adalet merkezi olma kabiliyetini yok etmek istediler.” Dedi. FETÖ/PDY Terör örgütünün doğrudan hedefinin İslam ve Türkiye olduğuna vurgu yapan Külünk, “FETÖ terör örgütünün temel hedefi İslamiyeti Hıristiyanlaştırmaktır. FETÖ terör örgütünün doğrudan hedefi Vatikan’ın üçüncü bin yıl projesi olan Asya’nın Hıristiyanlaştırma projesine taşeron ve kölelik yapmaktır. FETÖ’nün de, PKK’nın da, DAEŞ’in de doğrudan hedefi İslamın ve Müslümanların son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini çökertmektir.” Şeklinde konuştu.

metin-külünk-sultangazi1

“HER FETÖ’CÜ BİR CASUSTUR”

15 Temmuz’un doğrudan bir işgal girişimi olduğuna dikkat çeken Ak Parti Milletvekili Metin Külünk, FETÖ’nün darbe girişiminde başarılı olması halinde Türkiye’yi karanlık günlerin beklediğini sözlerine ekledi. Darbe girişiminin başarılı olması halinde Türkiye’nin iç savaşa mahkum olacağını belirten Külünk,  “İç savaş üzerinden de Türkiye’nin parçalayacaklardı. Türkiye’yi Musul’a ve Halep’e yanaştırmamak için de Suriye’nin kuzeyinde bir PKK koridoruna yol açacaklardı. Bunların hepsini o casus şebekesi FETÖ üzerinden yapmak istediler. Hepinize söylüyorum her FETÖ’cü bir casustur. Bu casusluk şebekesi bu topraklara en büyük ihaneti yaptı. Bu ülkeyi derin Ergenekon üzerinden yönetiyorlardı. FETÖ terör örgütü derin Ergenekonun dindar karakterlisidir.” Dedi.

RTE YAZAN KRAVATI HEDİYE ETTİ

Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk konferansta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine hediye ettiği RTE yazan kravatı Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun’a hediye etti.

metin-külünk-sultangazi3 IMG_4459 IMG_4461 IMG_4463

Yorumlar

Tasarım | Enba