Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Mayıs 2018

Sultangazi’de motosikletli uyuşturucu satıcıları yakalandı

Sultangazi Polisinin önceki gün yaptığı uyuşturucu operasyonunda üç zehir taciri tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Narkotik ekiplerince sokakta uyuşturucu satanlara yönelik çalışmalara devam ediliyor. Önceki gün Gazi Mahallesi’nde devriye atan ekipler, şüphe üzerine Ö.Ç’yi takibe aldı. Ö.Ç, 1425 sokakta motosikletle gelen M. D ve M, T. ile buluştu. Uyuşturucu sattığı tespit edilen M. D ve M. T. ekipler tarafından takip edilmeye devam edildi. Ö.Ç ise 1425 sokakta ekipler tarafından gözaltına alındı.  Motosikletli sokak satıcıları ekiplerin kısa takibinin ardından 1384 sokakta yakalandı.

Ö.Ç’nin yapılan üst aramasında 15 gram kokain ele geçirildi. M.D’nin yapılan üst aramasında satışa hazır 6 fişek kokain ve satıştan elde ettiği düşünülen 250 TL para, M.T’nin üzerinden ise esrardan 20 kat daha tehlikeli uyuşturucu maddesi olan 53 gram skunk ele geçirildi.

Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararıyla;  M.T’nin evinde yapılan aramada 1 adet pompalı tüfek de ele geçirildi.

Emniyetteki sorgusunda Ö.Ç, uyuşturucu satıcısı olduğunu ve uyuşturucu maddeyi M.T ve M.D’den temin ettiğini itiraf etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ö.Ç, M.T ve M.D adliyeye sevk edildi. Üç zehir taciri çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba