Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Kasım 2019

Sultangazi’de Motosikletli Yunus ve Şahin Timleri Göreve Başladı

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan ‘Yunus’ ve ‘Şahin’ timleri göreve başladı. Motosikletli “Yunus” ve “Şahin” timleri Şehit Bülent Özkan Polis Merkezi Amirliği bahçesinde kurban kesildikten sonra yapılan dualarla ve akabinde gerçekleşen konvoyla göreve başladı.
Sultangazi’de Motosikletli Yunus ve Şahin Timleri Göreve Başladı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de ilçe içinde yaşanan olaylara daha çabuk müdahale edebilmek amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve “yunuslar”, “şahinler” olarak bilinen motosikletli timler göreve başladı. Konvoy öncesi Şehit Bülent Özkan Polis Merkezi Amirliği bahçesinde kurban kesildi, dualar edildi. Güvenlik ve huzurunu sağlamak için törenle göreve başlayan ekipler, ilçenin ana caddelerinde konvoy oluşturdu.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın talimatları doğrultusunda, bir önceki Emniyet Müdürü Hüseyin Selman’ın ve geçtiğimiz gün emniyet müdürlüğüne atanan Turan Çelik’in destek verdiği kursu tamamlayan personel bugün resmen göreve başladı. Göreve başlayan “Yunuslar” ve “şahinler”, ilçedeki görev alan diğer birimlere ait araçlarla birlikte ana caddelerde konvoy oluşturdu. Siren çalan ve Türk bayraklarıyla konvoy halinde ilerleyen polise, vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi. Kimi vatandaş konvoya korna çalarak destek verdi, kimi vatandaş balkonlarından dalgalandıkları Türk bayraklarıyla destek verdi.

Konvoy, bir zamanlar adı terör ile anılan, birkaç yıl önce terör ve terör yandaşlarından temizlenen Gazi Mahallesi’nde sona erdi. Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi’ndeki konvoyu gören vatandaşlar, alkışlarla konvoya destek verdi. Motorize ekipler İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği bünyesinde görev yapacaklar.

İlginizi çekebilir

Boğazı kesilerek katledildi

Boğazı kesilerek katledildi

Tasarım | Enba