Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Aralık 2019

Sultangazi’de öğrencilerin ulaşım sorunu çözüldü

Sultangazi'de yakın mesafede bulunan 4 okulun öğrencileri okula ve evlerine gidebilmek için her gün kilometrelerce yürüyordu. Öğrencilerin zorlu ve tehlikeli yolcuğunun Emin Haber’de yer almasından sonra Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sultangazi Belediyesi harekete geçti.

Sultangazi’de yakın mesafede bulunan 4 okulun öğrencileri okula ve evlerine gidebilmek için her gün kilometrelerce yürüyordu. Toplu ulaşımın yetersiz, servisin pahalı olduğunu belirten öğrenciler hafriyat kamyonlarının da kullandığı yolda her gün ölümle burun burunaydı. Toplu taşıma araçlarında da tıka basa yolculuk yapan öğrencilerin zorlu ve tehlikeli yolcuğunun basında yer almasından sonra Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sultangazi Belediyesi harekete geçti. İlçe Emniyet Müdürü Turan Çelik’in talimatıyla 4 okulun önünde ve çevresinde güvenlik önlemleri artırıldı. Sultangazi Belediyesi ile yapılan görüşmelerde öğrencilerin ilçe merkezine güvenli bir şekilde ulaşması için ücretsiz servis imkanı sağlandı.

Merkez Habibler Mahallesi’nde bulunan Hacı Ayşe Ateş Anadolu Lisesi, Fuat Sezgin Anadolu Lisesi, Sultangazi Anadolu Lisesi ve Hasan Celal Güzel Anadolu Lisesi’nde yaklaşık 4 bin öğrenci eğitim görüyor. Öğrencilerin bazıları öğrenci servisinin yanı sıra okula ve eve gidebilmek için toplu taşıma araçlarını tercih ederken, bazıları da her gün kilometrelerce yol yürüyordu. Servis ücretlerini pahalı bulan, toplu taşıma araçlarının tıka basa dolu olmasından dolayı okula ve evlerine yürüyerek gitmeyi tercih eden öğrenciler tehlike dolu yolculuğu Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sultangazi Belediyesi’nin girişimleriyle sona erdi.

Sultangazi Belediyesi ile yapılan görüşmelerde öğrencilerin daha güvenli şekilde ilçe merkezine ulaşması için ücretsiz servis imkanı sağlandı. Ayrıca 4 okul önünde ve çevresinde polis, güvenlik önlemlerini artırdı. Öğrenciler sağlanan ücretsiz servis hizmetten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Yorumlar

Tasarım | Enba