Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Kasım 2018

Sultangazi’de Öğretmenler Günü Kutlandı

Sultangazi’de Öğretmenler Günü Kutlandı
Ali Baba Halı Yıkama

Hababam Sınıfının hayattaki oyuncuları Sultangazi Belediye’sinin düzenlediği Öğretmenler günü etkinliğinde biraraya geldi.

7 ‘den 70 ‘e her yaştan izleyici için önemli bir yere sahip olan Türk sinemasının efsanevi filmi Hababam Sınıfının hayattaki oyuncuları Sultangazi Belediye ‘sinin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği Öğretmenler günü etkinliğinde biraraya geldi.

Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda düzenlenen öğretmenler günü etkinliği büyük ilgi gördü. Etkinliğe, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, Hababam Sınıfı oyuncuları ve Sultangazi’de görev yapan öğretmenler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, “15 Temmuz ve Şehit Aybüke Yalçın” vurgusu yaptı. 9 Haziran’da Batman’da şehit edilen müzik öğretmeni Aybüke Yalçın’ı ana Demir, “Keşke bugün Aybüke öğretmenimiz, 15 Temmuz şehidimiz Yusuf ve ismini sayamadığım şahadete yürüyen arkadaşlarımız da aramızda olsaydı” dedi.

Belediye Başkanı Cahit Altunay ise yaptığı konuşmada tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak eğitimin önemine değindi. Konuşmasında öğretmenlerin ulvi bir görev üstendiklerini kaydeden Başkan Altunay, “Gelecek nesillerimize ışık olan, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen öğretmenlerimiz;  çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde önemli görevler üstlenmektedirler. İnsan yetiştirmek gibi ulvi bir görevi yerine getiren öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Sultangazi’de 4 bin öğretmen ve 100 binin üzerinde öğrencisiyle eğitim camiasının büyük bir camianın mensupları olduğunu belirten Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, “Sultangazi’nin eğitim açısından İstanbul’un en önemli ilçeler arasında olması için bir gayemiz var. Bu hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz inşallah. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Programda, Hababam Sınıfı’nın unutulmaz oyuncuları Ahmet Arıman, Tuncay Akça ve Teoman Ayık Hababam Sınıfı filminin en sevilen şarkılarını nostalji içerisinde katılımcılarla paylaştı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan muhteşem üçlü, geceye katılanların yoğun alkış ve tebrikleri altında performanslarını sonlandırdı.

Tasarım | Enba