Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 13 Mart 2020

SULTANGAZİ’DE OKULDA YAPILAN DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINDAN ETKİLENEN 11 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI

Sultangazi’de bir okulda yapılan dezenfekte çalışmalarından etkilenen 11 öğrenci ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Emin YEŞİL-Cemil ÖZDEMİR-Murat SOLAK/İSTANBUL (DHA)

Olay, Sultangazi Cebeci Mahallesinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulunda yaşandı. Edinilen bilgiye göre  Sultangazi Belediyesine bağlı ekipler sabah saatlerinde okulda dezenfekte çalışması yaptı.  Öğrencilerin  okulda bulunduğu sırada yapılan çalışmalarda 11 öğrenci rahatsızlandı. Okul yönetiminin ihbarı üzerine okula sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri çalışmalar sırasında etkilenen 11 öğrenciyi ambulansla Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü.  Yaşanan olay nedeniyle öğrenciler tahliye edildi.  Okula gelen AFAD ekipleri ise özel kıyafetlerini giyerek okulda çalışma başlattı. Haberi alan veliler ise panikle okula geldi.

Haberi alarak okula gelen bir veli “Okulda dezenfekte çalışması yapıldı. Çocukların bazılarının astım ve kalp yetmezliği gibi rahatsızlığı vardı. Çalışmalar sırasında etkilendiler.” dedi.

“8 AMBULANS BURAYA İNTİKAL ETTİ”

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci ” Sultangazi Belediyesi olarak bölgemizde bulunan 60 okulda dezenfekte uygulamasını bitirdik. Bu sabah Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokuluna ekiplerimiz geldi. Diğer okullarda kullandığımız dezenfekte ilacımızı bu okulda da uyguladık. Aldığımız ihbar üzerine 11 öğrencimizin öksürdüğünü ve mide bulantısı yaşadığı söylendi. 8 Ambulans buraya intikal etti. Öğrencilerimiz şuan da Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Arkadaşlarımız çocukların yanında. İki öğrenciye serum takıldı. Diğer öğrenciler tedbir amaçlı hastanede bekletiliyor. Durumları iyi. Tedbir amaçlı hastanedeler.  Öğrencilerimizin bazılarının alerjik hastalıkları olabileceği bazılarının ise sabah aç okula gelmelerinden kaynaklandığı yönünde sağlık yetkililerinden bilgi aldık.  AFAD geldi. Tehlikeli bir durum söz konusu mu diye ölçüm yapıyor. bütün tedbirleri alıyoruz.” dedi.

Okul yönetimi  çalışmalar nedeniyle okulun tatil edildiğini açıkladı.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba