Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Haziran 2018

Sultangazi’de operasyon! Uyuşturucu baronu yakalandı

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen ve Asayiş Büro Amiri Güral Çetin’in uyuşturucu ile mücadele için kurduğu özel ekip, ilçede uyuşturucu satıcılarına ve baronlarına darbe üstüne darbe vurmaya devam ediyor. Sultangazi’de yüzlerce genci zehirleyen firari uyuşturucu baronu, polisin operasyonuyla yakalandı.

Son yıllarda uyuşturucuya yönelik operasyon ve çalışmalarla uyuşturucu baronlarına ve satıcılarına nefes aldırmayan Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü, İsmetpaşa Mahallesi’nin ‘uyuşturucu baronu’ olarak bilinen firari S. K.’yı yakaladı. İsmetpaşa Mahallesi’nde uyuşturucunun yayılmasına ve yüzlerce gencin zehirlenmesine neden olan S. K., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

VATANDAŞTAN GELEN HER İHBAR DİKKATLİCE DEĞERLENDİRİLİYOR

İlçede uyuşturucu satışının yoğun olduğu mahalleler arasında yer alan İsmetpaşa Mahallesi’nde titiz bir çalışma yürüten Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı narkotik masası ekipleri, son yıllarda mahallede yaptıkları operasyonlarla yüzlerce uyuşturucu satıcısını suçüstü yakaladı. Vatandaştan gelen her ihbarı da dikkatlice değerlendiren polis, ilçe genelinde olduğu gibi İsmetpaşa Mahallesi’nde de uyuşturucunun kökünü kazımak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.

EMNİYETTEKİ SORGULARINDA İTİRAF ETTİLER

Mahallede zehir tacirlerine darbe üstüne darbe vuran polis, geçtiğimiz ay 6 torbacıyı kıskıvrak yakaladı. Çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen zehir tacirleri, emniyetteki sorgularında İsmetpaşa Mahallesi’nin uyuşturucu baronu olarak bilinen S. K.’ adına satış yaptıklarını itiraf ettiler.

UYUŞTURUCU BARONU ADIM ADIM İZLENDİ

İsmetpaşa Mahallesi’nde uyuşturucu trafiğini yöneten ve elinde bulunduran S. K.’yı adım adım takibe alan ekipler, önceki gün operasyon için düğmeye bastı. Yüzlerce genci zehirleyen ve İsmetpaşa Mahallesi’nde uyuşturucunun yayılmasına neden olan S. K., ekipler tarafından Ordu Caddesi üzerinde kıskıvrak yakalandı.

TUTUKLANDI

27 ayrı suçtan kaydı bulunan ve uyuşturucu madde temin etmekten arandığı ortaya çıkan S.K.’nın savcılık kararıyla evinde yapılan aramada satışa hazır çok sayıda bonzai diye tabir edilen uyuşturucu madde ele geçirildi. Uyuşturucu baronu emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

S.K.’nın tutuklanmasıyla İsmetpaşa Mahalle sakinleri de rahat bir nefes aldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba