Eminhaber.Org

Sultangazi’de orman yangını! Sokak köpeği çalışmaları böyle izledi

Sultangazi’de ormanlık alanda çıkan yangını fark eden vatandaşlar, canlarını dişlerine takarak yangını söndürmek için ellerinden geleni yaptı. Bir sokak köpeği de vatandaşların ve itfaiye ekiplerinin yangını söndürme çalışmalarını izledi.

Sultangazi’de ormanlık alanda çıkan yangını fark eden vatandaşlar, canlarını dişlerine takarak yangını söndürmek için ellerinden geleni yaptı. Yangın, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin de yürüttü çalışmalar neticesinde söndürüldü.

Sultangazi Şehir Ormanları Hacı Bektaş-ı Veli Kent Ormanı’nda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Piknik yapmak için ormana gelen vatandaşlar, yükselen dumanları fark etti. Yetkililere yangın ihbarında bulunan vatandaşlar, pikniklerini yarıda kesip yangına müdahale etmeye başladı. Vatandaşlar, yanlarında getirdikleri küreklerle toprak dökerek alevlerin büyümesine engel olmaya çalıştı.

SOKAK KÖPEĞİ SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINI İZLEDİ

Haber verilmesi üzerine Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı itfaiye ekipleri yangının çıktığı yere ulaştı. Ekipler, tazyikli su ile yangına müdahale etmeye başladı. Vatandaşlar ve ekiplerin uğraşları sonucu kontrol altına alınan yangın söndürüldü. Yangın nedeniyle çok sayıda ağaç zarar görürken, yangının kendiliğinden mi çıktığı yoksa kişi ya da kişilerce mi çıkarıldığı araştırılıyor.

2 dönüm alanın yandığı orman yangınında bir sokak köpeği, itfaiye ekiplerinin ve vatandaşların çalışmalarını dakikalarca izledi.

“BURALAR BİZİM OKSİJEN TÜPÜMÜZ”

Çocuklarıyla beraber yangını söndürmeye çalışan bir kadın, “Kendi imkanlarımızla bir kısmını söndürdük. Diğer parlayan tarafa gücümüz yetmiyor. Sonuçta bunlar bizim oksijen tüpümüz, ciğerlerimiz. Millet duyarlı olsun. İtfaiye geliyor hortum yetmiyor” dedi.

Yangını müdahale eden bir başka vatandaş ise, “Önce biz geldik. Bir kısmını kürekle söndürdük. Diğer kısmı da rüzgar vurduğu için söndüremedik. İtfaiyede yanlış yere park ettiği için zamanında müdahale edemedi” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba