Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Kasım 2018

Sultangazi’de ormana bırakılan variller korkutuyor

Sultangazi’de ormanlık alana atılan, içlerinde kırmızı, sarı ve siyah renkli sıvı madde olan variller bulundu.
Sultangazi’de ormana bırakılan variller korkutuyor
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de ormanlık alana kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından bırakılan variller vatandaşları tedirgin etti. Vatandaşlar, kimyasal atık korkusu yaşadıklarını söylediler.

Yaklaşık 15 gün önce Merkez Habipler Mahallesi’nde yerleşim alanına yakın bir bölgede bulunan ormanlık alanda variller olduğunu gören vatandaşlar, durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen zabıta ekipleri, varillerin bulunduğu alanda çeşitli incelemeler yaparak kordon altına aldı. Ekipler, varillerin olduğu alana vatandaşların girmemeleri için de “Tehlikeli atık alanı” uyarı yazısı yazdı.

Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ormanlık alana atılan kapakları açık varillerdeki maddeler doğaya karıştı. Mahalle sakinlerinden Hakan Taşçı, “Mahalle sakinleri valilik, kaymakamlık, emniyet ve belediyeye konuyu iletmiş. İlgili birimler gelip inceleme yapmış ve emniyet şeridi çekmişler. Bunun dışında da bir çalışma yapılmamış” dedi.

Bir başka mahalle sakini Döndü Sevinç ise, ilgili kurumlara müracaat etiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi. Mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine alana gelen MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, yetkililerin bir an önce tedbir almasını söyledi. MHP İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Tuncer ise varillerde bulunan sıvı maddelerin boya yapımında kullanılan kimyasal maddeler olduğunu ifade etti.

Tasarım | Enba