Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Mart 2021

Sultangazi’de otobüs durağında küçük kıza taciz iddiası

Sultangazi’de otobüs durağında bekleyen 14 yaşındaki kız çocuğuna sözlü tacizde bulunduğu öne sürülen 1 kişi, vatandaşlar tarafından darp edildi.

Olay Sultançiftliği Mahallesi Eski Edirne Asfaltı yolu üzerinde bulunan otobüs durağında meydana geldi. Yol üzerinde yürüyen Gökhan G., iddiaya göre, durakta bekleyen E.B.D.’nin (14), yalnız olduğunu gördü. Durağa doğru yönelen Gökhan G., kısa bir süre sonra E.B.D.’ye sözlü tacizde bulundu. Büyük bir korku yaşayan küçük kız, çığlık atarak çevredekilerden yardım istedi. Çığlık sesi üzerine durağın yakınında bulunan bir otobüs şoförü ve çevredeki vatandaşlar, küçük kızın yardımına koştu. Çığlık sesleri üzerine kaçmaya çalışan Gökhan G.,’yi yakalayan otobüs şoförü, kaçmaması için sımsıkı tuttu. Olay yerine gelen vatandaşlar ise durumu öğrendikten sonra darp etmeye başladı.

Yaşanan olay polise bildirildi. Taciz şüphelisinin kaçmaması için yere oturtan ve başından ayrılmayan vatandaşlar, Gökhan G.’yi olay yerine gelen polise teslim etti.

“ÇOCUK PERİŞAN HALDEYDİ”

Yaşananları anlatan görgü tanığı İkram Dolgun, “Evden çıkmış işe gidiyordum. Otobüs şoförü bir ağabeyimizin şahsı yakaladığını gördüm. Arıza yapan bir otobüs durağın önünü kapatmıştı. Bundan dolayı şahıs ‘daha rahat davranırım’ düşüncesiyle küçük kızın yanına yaklaşmış. Kıza elle tacizde bulunmuş. Küçük kızın çığlıkları üzerine otobüs şoförü bunu yakalamış. Bizde halk olarak müdahale ettik. Biraz hırpaladık. O sırada bir bayan arkadaşta yaşanan taciz olaylarından dolayı şikayetçiydi ve ağlıyordu. Küçük çocuğun o anki psikolojisini ise anlatamam zaten. Küçük kız titriyordu, ağlıyordu, şoka girmişti. Küçük kızın ailesi olay yerine gelmesine rağmen çocuk yaşadığı şoktan dolayı kendine gelememişti. Çok kötü bir durumdaydı. O anları orada bulunan bazı kişiler cep telefonu kamerasıyla kaydediyordu. Şahıs, ‘beni niye çekiyorsunuz? Hepinizden şikayetçiyim. Ben bir şey yapmadım. Yalan söylüyor’ dedi. Yalan söyleyen bir kız çocuğu titremez, ağlamaz ve şoka girmezdi. Çocuk perişan haldeydi. Çocuğun gözyaşları, titreyişleri aklımdan çıkmıyor. Çocuğun ilerideki psikolojisini düşünemiyorum. Daha sonra olay yerine gelen polise şahsı teslim ettik” dedi.

VATANDAŞLARDAN TEPKİ; “ANNEN, BACIN YOK MU?”

Olay sonrası yaşananlar ise vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Görüntülerde, vatandaşların küçük kızı taciz ettiği öne sürülen şahsa tepki gösterdiği, “Annen, bacın yok mu? Seni doğuran kim?” dediği duyuluyor. Bu sırada görüntülendiğini fark eden şahsın, kendisini görüntüleyen kadına, “Beni niye çekiyorsun?” diye sorduğu ve kadının üzerine yürümeye çalıştığı, bunun üzerine diğer vatandaşların şahsa müdahale ederek tokatladıkları cep telefonu kamerasına yansıyor.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba