Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Mayıs 2021

Sultangazi’de patenli çocuk, itfaiye aracının altında kalmaktan son anda kurtuldu

Sultangazi’de yola çıkan patenli çocuk, yangına giden itfaiye aracının altında kalmaktan son anda kurtuldu. O anlar saniye saniye bir apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün saat 15.00 sıralarında Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. Dökümcüler Sitesi’nde bulunan bir iş yerinde yangın ihbarı alan itfaiye ekipleri, olay yerine ulaşmak için harekete geçti.  Yangının çıktığı adrese doğru ilerleyen itfaiye ekipleri, büyük bir tehlike atlattı.

Tam kapanma kurallarına rağmen sokakta paten yapan iki çocuk, itfaiye araçlarından çıkan siren sesleri üzerine kenara çekilerek, araçların gitmesini bekledi. Çocuklardan biri kısa bir süre sonra aniden yola fırladı. Bu esnada geriden gelen merdivenli itfaiye aracının altında kalmaktan son anda kurtuldu.  O anlar ise bir apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, siren çalarak olay yerine yetişmeye çalışan itfaiye araçları patenli çocukların olduğu sokağa geldiğinde iki çocuğun kenara çekilerek araçların gitmesini bekledikleri görülüyor. Bir itfaiye aracı geçtikten sonra aniden yola fırlayan patenli çocuklardan biri geriden gelen merdivenli itfaiye aracının altından kalmaktan son anda kurtuluyor.

Öte yandan, yangının çıktığı adrese ulaşan ekipler, yangına müdahale ederek söndürdü.

Yorumlar

Tasarım | Enba