Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Ekim 2019

Sultangazi’de patron çalışanlarını dolandırdı iddiası

Sultangazi’de iddialara göre, tekstil atölyesinin sahibi bir gece sessiz sedasız atölyeyi boşaltıp kayıplara karıştı. Sabah işe gelen çalışanlar kapıları kilitli atölyenin boş olduğunu görürken, 2 aydır alamadıkları maaşlarını istiyor.

Sultangazi’de 85 kişinin çalıştığı bir tekstil firmasının sahibi, iddialara göre çalışanlarını dolandırdı. Geride bıraktığımız hafta Cumartesi günü akşam işyerine gelen patron, iş makinelerini toplayıp kayıplara karıştı. Pazartesi işyerine gelen işçiler gördüğü manzara karşısında şok geçirdiler.

Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi’nde bir iş merkezinin beşinci katında bulunan tekstil firmasının sahibinin geçtiğimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde iş makinelerini toplayıp kayıplara karıştığı öne sürüldü. 2 aydır maaşlarını alamayan işyeri çalışanları dolandırıldıklarını öne sürerek, soluğu savcılıkta aldı. 85 çalışan kayıplara karışan patronları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dün işyerine gelen çalışanlar, ikinci bir şok daha yaşadılar. Çalışanlara, kayıplara karıştığı öne sürülen patronun yakın akrabalarının firmayı satın aldıkları söylendi. Kısa sürede işyerinde toplanan çalışanlar, maaşlarını alana kadar buradan ayrılmayacaklarını belirttiler. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

“ADAM BİZİ DOLANDIRDI”

8 yıldır tekstil firmasında çalıştığını belirten Gökhan Şahinoğlu, “Son bir aydır firmanın kapatılacağı, kapatılmayacağı konuşuldu. Patronumuz bununla ilgili bizi oyaladı. Son 15 gündür de devredeceğini söyleyerek kapattı. Ve bizden habersiz sigorta çıkışlarımızı yapmış. Haftasonu Cumartesi akşamı makineleri bizden habersiz taşımış, bizden kaçırmış. Pazartesi biz atölyeye geldiğimizde hiçbir şey yoktu. Bütün malını kaçırmış. Dördüncü katta bulunan ofiste buna ait. Kendi yeğeni ile damadı ofisi aldıklarını söylüyorlar. Ve kendilerinin patronumuzla ilişkisinin olmadığını söylüyorlar. Yalan söylüyorlar, kendisini saklıyorlar bizden. Bütün mal varlığını kaçırmaya çalışıyorlar. Biz mağduruz. İki aydır maaş alamıyoruz. Tazminatlarımız zaten içeride. En azından maaşlarımızı almaya çalışıyoruz. Çünkü kiralarımız, ev borçlarımız hepsi duruyor. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Bunun içinde elimizden geleni yapacağız. Yaklaşık 85 kişi burada mağduruz. Patronumuzu arıyoruz, telefonlarımıza bakmıyor. Hiçbir şekilde kendisine ulaşamıyoruz. Bazı arkadaşlarımız kendisine ulaşmış. Onlara, bizi arayacağını söylemiş ve Tekstilkent’te bir adres verdi. Arkadaşlarımız bu adrese gittiğinde bomboş bir dükkanla karşılaşmışlar. Şu an ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bütün resmi kanallara başvurduk. Açıkçası adam bizi dolandırdı. Emeğimizin karşılığını alana kadar burada beklemeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba