Eminhaber.Org

Sultangazi’de pazar denetimi

Sultangazi Belediyesi zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın Korona virüs önlemleri kapsamında pazar yerleri için yayınladığı genelge kapsamında pazar yerlerinde denetim gerçekleştirdi. Kurallara uymayanlar uyarıldı.

İçişleri Bakanlığı Korona virüs tedbirleri kapsamında valiliklere ek genelge göndermişti. Genelge kapsamında semt pazar yerlerinde giyim, oyuncak ve benzeri maddelerin satışına izin verilmeyeceği ve sosyete pazarlarının da geçici süreliğine kapatılacağı belirtilmişti. Korona virüs tedbirleri kapsamında yayınlanan genelge kapsamında Sultangazi Belediyesi zabıta ekipleri, semt pazarlarında denetim gerçekleşti. Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci’nin de katıldığı denetimlerde ekipler, kurallara uymayan esnafları uyardı. Maske ve eldiven kullanılması için de uyarıda bulunan ekipler, müşterilerin ürünleri seçmemeleri için de uyardı. Bazı esnafların ise kurallara uymadığı görüldü.

“YÜZDE 95 KURALLARA UYAN VAR”

Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, “Pazarları İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge kapsamında denetlemeye çıktık. Pazarlarda genelgeye istinaden tuhafiye ve giyim üzerine satış yapan yerler kapalı. Bunun daha önceden önlemini aldık. Şu anda sebze ve meyve satan esnafımızı denetliyoruz. Maske ve eldiven konusunda hassas olduğumuzu kendilerine ilettik. Yüzde 100 demesek de yüzde 95 kurallara uyan var. İnşallah hep birlikte bu olumsuz durumu aşacağız” dedi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba