Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Ekim 2019

Sultangazi’de pazarcılar eylem yaptı

Sultangazi’de belediyenin Pazar yerini değiştirmesi kararına tepki gösteren pazarcı esnafı, ellerinde Türk bayraklarıyla Sultangazi Belediyesi’ne yürüdü.

Sultangazi’nin en büyüm semt pazarlarından biri olan Çarşamba Pazarı yaklaşık 1 ay önce Uğur Mumcu Mahallesi’nde hizmete açılan Uğur Mumcu Hizmet Tesisleri’ne taşındı.  Kapalı alana taşınan pazara tepki gösteren pazarcı esnafı, bugün tezgah açmadı. Yeni yapılan kapalı pazar yerini beğenmeyen yaklaşık 100 pazarcı, eylem yaptı.

Kapalı Pazar alanına gelen Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, yeni kapalı Pazar alanıyla ilgili anket çalışması başladıklarını, anket sonuçlarına göre çalışma başlatacaklarını söyledi. Pazarcı esnafı ise konuyu referanduma götürülmesini istedi. Birinci ile pazarcı arasında zaman zaman polemik yaşandı.

Yaklaşık 100 pazarcı daha sonra ellerinde Türk bayraklarıyla Sultangazi Belediyesi’ne yürüdü. Esnaf, yürüyüş sırasında “Uğur Mumcu Uyuma Pazarına sahip çık ve kapalı Pazar istemiyoruz” sloganı attı.

Bir mahalle sakini, “Biz burada esnafız. Kesinlikle burada pazarın yeniden kurulmasını istemiyoruz. Bunların hepsi pazarcı. Herkes kendine göre konuşuyor. Bana zararı var” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba