Eminhaber.Org

Sultangazi’de pazarda maske satışı

Koronavirüs salgınıyla mücadele için alınan tedbirler kapsamında market, pazar yerleri ve toplu ulaşım araçları gibi insanların kalabalık olarak bulunduğu yerlerde maske kullanımı zorunlu hale getirilmişti. Bunu fırsat bilen bazı satıcılar özellikle pazar alanlarında “nano maske” olarak adlandırdıkları siyah maskeleri satmaya başladı.

Sultangazi’de kurulan bir pazar alanında adım başı maskecilerin olduğu görüldü. Satıcıların koronavirüse karşı koruyucu, hijyenik ve tekrar tekrar yıkanıp kullanılabilir olarak iddia ettikleri siyah maskelerin hiç bir belgesi onayı bulunmazken, fiyatları 5 ila 10 lira arasında satılan nano maske ismiyle satılan maskelerin koruyucu bir özelliği de bulunmayan tekstil ürünleri olduğu görülüyor.

TÜTÜNCÜ MASKE SATICISI OLDU

Pazar alanında adım başı seyyar satıcılar tarafından satışı yapılan maskeleri cadde üzerinde bir tütüncünün de satması dikkat çekti. Tütün satan işletmeci , “Maskeler bir arkadaşın bugün koyduk satıyoruz. Tanesi 5 lira” diye konuştu.

GÜNLÜK 500 LİRA KAZANAN VAR

“Nano Maske” adiyle satılan siyah maskelerin fiyatları 5 ile 10 lira arasında değişiyor.  Herhangi bir belgesi olmadığını söyleyen bir satıcı, ” Toptancılar pazara getiriyor alıyoruz. Günde 100 tane satıyorum ortalama” diye konuşurken, bir başka maske satıcısı da: “Dün başladım satmaya bir 100 tane aldık. Sokakta bir arabada satıyorlardı.  Baktım herkes alıyor bende aldım.  3-3.5 arası aldım.  Bir iznim yok satmak için. Bunu yıkayıp yıkayıp takıyorlar. Beyazlar daha sağlıksızmış, bakteri yapıyormuş. Yıkayıp yıkayıp kullanabiliyorsun bende kullanıyorum. Bugün satış yok herkes satıyor” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba