Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Aralık 2018

Sultangazi’de Pazarda ‘Yankesicilik’ Arbedesi

Sultangazi’de bir kişi, yankesicilik yapacağından şüphelendiği bir kişi suçüstü yakaladı.

Sultangazi’nin Uğur Mumcu Mahallesi’nde pazarda yankesicilik yapmak istediği ileri sürülen bir kişi, suçüstü yakalandı.

Uğur Mumcu Mahallesi’nde kurulan Çarşamba Pazarı’nda yankesicilik yapacağı 14 yaşındaki kızdan şüphelenen pazarcı esnafı, adım adım kızı takibi etti. Şüphelendiği kızı bir dedektif gibi takip eden esnaf, bir kadının çantasından hırsızlık yapmak isteyen E.Z.’yi suçüstü yakaladı.

ARBEDE YAŞANDI

Bankadan 1.300 TL para çekip, Pazar alışverişi için Çarşamba Pazarı’na gelen bir kadını takip eden E.Z., kendisinden şüphelenen bir pazarcı esnafının takibine takıldı. 14 yaşındaki yankesici pazar alışverişi yapan kadının boşluğundan yararlanarak, cüzdanındaki 1.300 TL’sini çaldı. Kendisini takip eden pazarcı esnafı ise E.K.’yi suçüstü yakaladı, sıkı sıkı tutarak kaçmasına engel oldu. Yankesicilik yaptığı ileri sürülen E.K., ile kendisini suçüstü yakalayan pazarcı esnafı arasında arbede yaşandı. Bazı vatandaşlarda E.K.’ye tepki gösterdi.

LİNÇ EDİLMEKTEN KENDİSİNİ YAKALAYAN PAZARCI KURTARDI

Pazar alışverişinde bulunan ve yaşananlara tanık olan bazı vatandaşlar da E.K.’yi linç etmek istedi. Öfkeli vatandaşların linç etmek istediği E.K.’yi, kendisini suçüstü yakalayan pazarcı kurtardı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri E.K.’yi gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen E.K.’nin üzerinden çalıntı olduğu düşünülen 2 cep telefonu ve 1. 300 TL para çıktı.E.K., karakoldaki işlemlerinin ardından Çocuk Şube Amirliği’ne teslim edildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba