Eminhaber.Org

Sultangazi’de pes dedirtten hırsızlık!

Sultangazi’de bir iş yerine giren hırsızın rahatlığı pes dedirtti.

Hırsızlık olayı geçtiğimiz Pazartesi günü saat 19.00 sıralarında Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde mobilya imalatı yapan iş yerinde yaşandı. Mobilya imalatının yapıldığı iş yerini gözüne kestiren bir kişi, iş yerinin bulunduğu sokağa gelerek bir süre gözledi. İçeride kimsenin olup olmadığından emin olmak isteyen şüpheli iş yerine girdi. Daha sonra dışarı çıkarak bir süre iş yerinin önünde oyalanan şüpheli tekrar içeri girerek, ofis olarak kullanılan bölüme yöneldi. Kapısını açarak içeri bakan şüpheli, kimsenin olmadığından emin olduktan sonra tekrar dışarı çıktı. Çevrede bulunan bir markete giderek naylon poşet alan şüpheli geri geldi.

İş yeri sahibi ve çalışanlarının zemin katta çalıştıkları öğrenilen iş yerine yeniden giren şüpheli içeride bulunan anahtar setini ve mobilya imalatında kullanılan malzemeleri marketten aldığı poşete doldurarak olay yerinden uzaklaştı. Olay, iş yeri sahibinin güvenlik kameralarını incelmesiyle ortaya çıktı. İş yeri sahibi karakola giderek, görüntülerdeki kişiden şikayetçi oldu.

Hırsızlık anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, iş yerinin bulunduğu sokağa gelen hırsız, bir süre etrafı gözledikten sonra içeri giriyor. İçeriye girdikte sonra kimsenin içeride olup olmadığından emin olmak isteyen hırsız, daha sonra dışarı çıkıyor. Bir süre iş yerinin önünde oturarak oyalanan hırsız, içeride kimsenin olmadığına emin olduktan sonra içeri girip iş yerini gezmeye başlıyor. İçeride bulunan ofisin kapısını açan hırsız, burada da kimsenin olmadığını görünce tekrar dışarı çıkıyor. Çevrede bulunan bir markete giderek naylon poşet alan hırsız, iş yerinin bulunduğu sokağa geri geliyor. Daha sonra iş yerine bir kez daha giren hırsız, içeride bulunan anahtar setini ve mobilya imalatında kullanan malzemeleri marketten aldığı poşete doldurarak, olay yerinden uzaklaşıyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba