Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Ağustos 2018

Sultangazi’de PKK’ya TEM darbesi

Sultangazi’de bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda iki kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM-Güvenlik Büro Amirliği ekipleri, PKK’ya yönelik operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda terör örgütü propagandası yapmak ve terör örgütü adına korsan gösteri organize eden ve katılan DBP Sultangazi eş başkanı İsmail Aktaş ve C.T. gözaltına alındı. Gözaltına alınan DBP Sultangazi eş başkanı İsmail Aktaş, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

HABERİN VİDEOSU

TEM-GÜVENLİK GENİŞ KAPSAMLI ÇALIŞMA BAŞLATTI

Sultangazi Tem-Güvenlik Amirliği ekipleri, hain terör örgütü PKK’nın sözde kuruluş yıldönümü bahanesiyle bölücü terör örgütünün eylem hazırlığı yaptığını belirledi. Hain terör örgütü PKK’nın Hakkari Şemdinli ve Siirt Eruh ilçelerinde 15 Ağustos 1984 tarihinde gerçekleştirdiği ilk silahlı eyleminin yıl dönümünde Sultangazi’de şiddet içerikli korsan gösteri yapılacağının istihbaratını alan Sultangazi Tem-Güvenlik Amirliği ekipleri, kanlı eylemleri sözde kuruluş yıl dönümü olarak kutlayan terör örgütünün planlarının detaylarını ortaya çıkarmak için geniş kapsamlı çalışmalar yaptı.

KORSAN GÖSTERİYE GEÇİT YOK

15 Ağustos Çarşamba günü Yunus Emre Mahallesi’nde toplanan terör örgütü üyelerine, polis müdahale ederek dağıttı, örgüt üyeleri ara sokaklara kaçtı. Ara sokakları kontrol altına alan Tem-Güvenlik Amirliği ekipleri, terör örgütü PKK üyelerinin yeniden toplanmasına izin vermedi.

ORGANİZATÖR DBP EŞ BAŞKANI ÇIKTI

Teknik ve fiziki takiplerle DBP Sultangazi eş başkanı İsmail Aktaş’ın korsan gösteriyi organize ettiği ve katıldığını belirleyen TEM-Güvenlik Büro Amirliği ekipleri, Aktaş’ın 15 Ağustos Çarşamba günü sözde diriliş bayramı halk toplantısı adı altında korsan eylem çağrısında bulunduğunu, sözde toplantıya katılanları organize ettiğini tespit etti.

Şiddet içerikli korsan gösteri içinde yanıcı, yakıcı madde olan meşaleleri temin eden Aktaş’ın, terör örgütünün propagandasını içeren kartvizitleri de matbaada bastırarak dağıttığını ortaya çıkaran TEM-Güvenlik Büro Amirliği ekipleri, operasyon için harekete geçti. DBP Sultangazi eş başkanı İsmail Aktaş’ı ve Aktaş’a yanıcı maddeleri almakta yardım eden C.T. gözaltına alındı.

DBP EŞ BAŞKANI TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından İsmail Aktaş ve C.T. adliyeye sevk edildi. DBP Sultangazi eş başkanı İsmail Aktaş, silahlı terör örgütü PKK’ya üye olmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. C.T ise hakkında fiziksel ve psikolojik engel heyet raporu bulunmasından dolayı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba