Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Şubat 2019

Sultangazi’de pompalı soygun kamerada

Sultangazi’de pompalı soygun kamerada
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de bir markete giren maskeli şahıslar, pompalı tüfekle müşterileri ve market çırağını etkisiz hale getirerek, kasadaki paraları aldı. Soygun anı, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Sultangazi’de biri pompalı tüfekli yüzleri maskeli 3 kişi, işyeri sahibinin yatsı namazını kılmak için camiye gittiği sırada markete geldi. Şahıslar, içeri girer girmez pompalı tüfekle havaya ateş ederek markette çalışan 17 yaşındaki A.T. ile müşterileri diz çöktürüp etkisiz hale getirdikten sonra kasadaki paraları gasp ederek kaçtı.

Dün akşam yaşanan soygunda, kimliği belirlenemeyen yüzü maskeli üç kişi saat 20.04 sıralarında 75. Yıl Mahallesi 1259 sokaktaki bir markete girdi. Şahıslardan biri içeri girer girmez pompalı tüfekle havaya ateş etti. Markette çırak olarak çalışan 17 yaşındaki A.T. ile içeride bulunan iki müşteriyi diz çöktürüp etkisiz hale getiren 3 kişi, daha sonra marketin yazar kasasını açarak içindeki yaklaşık 300 TL’yi aldı. Yaklaşık 1 dakika iş yerinde kaldıktan sonra dışarı çıkan gaspçılar, koşarak olay yerinden uzaklaştı.

Market çırağı A.T. ve müşteriler ise şoku atlattıktan sonra, polise haber verdi. Gasp olayının yaşandığı markete çok sayıda polis sevk edildi. Yatsı namazını kılmak için marketin karşısında bulunan camiden çıkan ve yaşananlardan habersiz olan işyeri sahibi ise şok yaşadı.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, çıraktan ve müşterilerden bilgi alırken, Olay Yeri İnceleme ekipleri de markette inceleme yaptı. Polis, kaçan zanlıları arıyor.

“ÇÖKÜN YERE DEDİKTEN SONRA HAVAYA ATEŞ ETTİ”

Soygun anında içeride olan, ismini vermek istemeyen bir görgü tanığı yaşadığı dehşeti anlattı. Havaya ateş edildiği an korktuğunu ifade eden görgü tanığı, “İçeride 2-3 arkadaş daha vardı. Sohbet ediyorduk. Benim arkam kapıya dönüktü. Birden ‘çökün yere’ diye bir ses duydum. Bunu dedikten sonra da havaya ateş etti. İçeri girenlerin yüzü maskeli ve üç kişilerdi. Öbür arkadaşlar diz çökmüş, öyle bekliyorlardı. Kulağının dibinde mermi atılırsa korkarsın. Kasadan paraları aldılar” dedi.

GÜVENLİK KAMERASI SOYGUNU GÖRÜNTÜLEDİ

Soygun anı marketin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, marketin çırağı ve iki müşteri sohbet ediyor. Çırak A.T.’nin bir yandan müşterilerle sohbet ettiği, bir yandan da elindeki oyuncak silahla oyalandığı görülüyor.  Kısa bir süre sonra yüzü maskeli üç kişinin içeri girdiği ve içeri girer girmez elinde pompalı tüfek bulunan şahsın havaya ateş açtığı görüntülere yansıyor. Daha sonra içeride bulunanları diz çöktürüp etkisiz hale getirdikten sonra, bir başka soyguncu marketin yazar kasasını açarak içindeki paraları alıyor. Üç şahıs paraları aldıktan sonra koşarak kayıplara karışıyor.

Tasarım | Enba