Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 18 Mart 2020

Sultangazi’de sahte dezenfektan operasyonu

Sultangazi’de sahte dezenfektan üretimi yapılan bir iş yerine emniyet ekipleri operasyon düzenledi. Operasyonda 6’sı yabancı uyruklu 7 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgının ardından sahte dezenfektan ve maske üretiminin önüne geçmek için çalışma başlattı. Polis, Sultangazi Yunus Emre Mahallesi’ndeki bir iş yerinde ‘kaçak alkol’ ihbarı üzerine harekete geçti. Adrese yapılan operasyonda iş yerinde boş bidonlara dolum yaban 6 Afrika uyruklu kişi ve iş yeri sahibi gözaltına alındı.

Operasyonda, 250 adet boş bidon, 185 koli her kolide 4’erli 5 litrelik satışa hazır vaziyette bidon ve çok sayıda kapak ve entem ibareli etiket ele geçirildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Sultangazi, Belediyesi zabıta ekiplerince iş yeri mühürlendi. Ele geçirilen sahte ürünler, belediye ekiplerince kamyonlara yüklenilerek imha edilmek üzere götürüldü. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, deponun mühürlenerek kapatıldığını söyledi. Depodaki sahte dezenfektan malzemelerinin de zabıta ekipleri tarafından el konulduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, “Sultangazi ilçemizde yaptığımız çalışmalar neticesinde emniyet ekiplerimize bir ihbar geldi. Koronavirüs ile mücadelede normal bir depoda kaçak olarak usulsüz ve ruhsatsız bir şekilde dezenfektan malzemesi üretildiğine yönelik bir ihbar geldi. Bizlerde Emniyet Müdürlüğümüz ile beraber ihbarı değerlendirdik. Zabıta ekiplerimiz tarafından içerideki sahte malzemelere el konularak depo mühürlendi. Gerekli yasal işlemlere emniyet ekiplerimiz devam ediyor. Biz de depoyu mühür altına aldık ve kontrollerimiz devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba