Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Nisan 2018

Sultangazi’de ‘Sanal Tombala’ Operasyonu

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, peş peşe operasyon yiyen tombala çetelerinin yeni bir sistem geliştirdiğini belirledi. Ekipler, sanal tombala oynatılan daireye yaptıkları operasyonda şebeke liderini ve tombala oynayan 8 kişiyi gözaltına aldı.

Yasa dışı kumar oynatan adreslere operasyon düzenleyen Asayiş Büro ekipleri, önceki gün Cebeci Mahallesi’nde bir daireye operasyon düzenledi.  Operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Sultangazi’de liderliğini Hacı D.’nin yaptığı şebekenin Cebeci Mahallesi 2482 sokakta bir dairede “tombala” diye tabir edilen sanal tombala kumar oyununu oynattığını belirledi. Önceki gün saat 21.00’da ekiplerin yaptığı operasyonla şebeke lideri Hacı D. ve yardımcısı Uğur K. ile birlikte “sanal tombala” oynayan 8 kişiyi gözaltına aldı.

KABİNLERE AYIRMIŞLAR

Uğur K.’nın “sanal tombala” oynamak için gelenleri kapıda karşıladığı ve daireye kadar eşlik ettiğini tespit eden ekipler, operasyon için daireye girdiklerinde kabinlere ayrılan bilgisayarlarda 8 kişinin de topluca sanal tombala oynadıklarını tespit etti.

Sanal Tombala oynanan daireye yapılan operasyonda; 16 adet bilgisayar, 1 adet internet modemi ve 1190 TL para ele geçirildi.

Hacı D. ve Uğur K. İle birlikte sanal tombala oynarlarken suçüstü yakalanan 8 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Suçüstü yakalanan Hacı D., Uğur K. Ve 8 kişi idari para cezası kesilerek, serbest bırakıldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba