Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Nisan 2019

Sultangazi’de ‘Satılık Böbrek’ İlanı Şaşırttı

Sultangazi’de otobüs duraklarına asılan ‘satılık böbrek’ ilanı şaşırttı.
Sultangazi’de ‘Satılık Böbrek’ İlanı Şaşırttı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de kağıdın alt kısmında telefon numarasının yer aldığı satılık böbrek ilanı şaşırttı. İlçenin en işlek caddelerinde otobüs duraklarına asılan ilanı gören bazı vatandaşlar şaka olduğunu düşünürken, bazı vatandaşlar ise “çaresizlik” olarak değerlendirdi.

ŞAKA OLDUĞUNU ZANNETİ, İLANDAKİ NUMARAYI ARADI

“Acil satılık böbrek ve 0- negatif. Maddi zorluklar ve borçtan dolayı tek böbreğim satılıktır. Tüm tahlillerim yeni yapıldı” yazılı ilanın alt kısmında ise telefon numarası yer alıyor.

Durakta otobüs bekleyen Şenol Kala adlı vatandaş, ilanı ilk gördüğünde şaka yapıldığını zannettiğini belirterek, ilandaki telefon numarasını aradı.

“DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?”

Böbreğini satılığa çıkaran kişi ile telefonda görüşen Kala, ilanla ilgili aradığını ve neden böyle bir şey yaptığını sordu. Telefonun öbür ucundaki kişi soruya “Keyfimden böyle bir şey yapıyorum. Dalga mı geçiyorsunuz?” diye cevap verdi. Adının sorulmasına da tepki gösteren şahıs, “İsmime gelene kadar daha çok yol var. İhtiyaçtan dolayı kendi böbreğimi satıyorum” dedi.

“EŞİMDEN BOŞANDIM, ÇOCUKLARIM YURTTA KALIYOR”

Sultangazi’de bir parkta yatıp, kalktığını iddia eden şahıs, Şükrü Kala’nın bir ara polis olduğundan şüphelendi. Eşinden boşandığını, üç çocuğunun yetiştirme yurdunda olduğunu belirten şahıs, çocuklarını yurttan almak için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Boşandığı eşinin kendisini dolandırdığını söyleyen şahıs, “Boşanan eşim beni borca soktu. Çocuklarını bıraktı, dayısının oğluna kaçtı. Ha öyle gebermişsin, ha böyle gebermişsin. Ev olmadığından dolayı çocukları yurttan alamıyorum” diye konuştu.

“İNSAN BÖBREĞİNİ SATABİLİR Mİ?”

Şükrü Kala, telefonda görüştüğü kişiye nasihatte bulundu. Önce şaka olduğunu düşündüğü ilanın gerçek olduğunu ifade eden Kala, “Çok şaşırdım. Çaresizlik insana böyle bir şey yaptırıyormuş demek ki! Çocuklarını alabilmek için böyle bir yola başvurmuş. Ama doğru bulmuyorum. İnsan böbreğini satabilir mi?” dedi.

“EŞİM VEFAT ETTİ, ÇOCUKLARIMLA SOKAKTA YAŞIYORUZ”

Emin Haber muhabirinin telefonla ulaştığı ve adının Yücel olduğunu söyleyen şahıs, böbreğini 20 bin TL’ye sattığını söyledi. Şahsın Türkoğlu Abuzer ismiyle sosyal medyada açtığı hesap üzerinden ilçedeki iş insanlarına da mesaj gönderdiği ortaya çıktı. Eşinin vefat ettiğini, 3 kız çocuğuyla sokakta yaşadığını, borç batağına girdiğini ve bundan dolayı böbreğini satacağını belirten şahıs, mesaj çektiği kişilerden yardım istiyor.

Tasarım | Enba