Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Ağustos 2019

Sultangazi’de silahlı fırın soygunu kamerada

Sultangazi'de bir ekmek fırınına giren silahlı iki kişi, kasada bulunan 70 TL nakit parayı gasp ederek kayıplara karıştı. Silahlı soygun güvenlik kameralarına da yansırken, soyguncuların silah doğrulttuğu fırın çalışanlarının, soygun esnasında ekmek yapmaya devam ettiği görüldü.

Gazi Mahallesi, Millet Caddesi’nde bulunan bir ekmek fırını geçtiğimiz pazar gecesi silahlı iki kişinin hedefi oldu. Saat 02.00 sıralarında fırına gelen ve yüzlerini kapatarak içeriye giren iki soyguncudan biri fırının arka bölümünde ekmek yapmakta olan iki fırın çalışanını silah doğrultarak kontrol altında tutarken, diğer soyguncu ise kasada bulunan yaklaşık 70 TL parayı gasp etti. Fırında yaklaşık iki dakika geçiren soyguncular, daha sonra olay yerinden uzaklaşarak kayıplara karıştı. Silahlı soygun iş yerinin güvenlik kameralarına da yansıdı. İş yeri ve çevresinde bulunan güvenlik kameralarını inceleyen polis, soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.

SOYGUNCULARIN SİLAH DOĞRULTTUĞU FIRINCILAR EKMEK YAPMAYA DEVAM ETTİ

İş yerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, iki soyguncunun fırına girdiği ve birinin arka bölümde ekmek yapmakta olan iki çalışana silah doğrulttuğu görülüyor. Diğer soyguncu ise iş yerinin yazar kasasında bulunan paraları alıyor. Ekmek yaptıkları esnada silahlı soyguna uğrayan fırıncıların, soyguncunun kendilerine silah doğrulttuğu anlarda da ekmek yapmaya devam etmeleri de  görüntülere yansıyor.

“KASADAKİ BAKİYEYİ ALIP EVE GİTTİKTEN YARIM SAAT SONRA GELMİŞLER”

Soyguna uğrayan fırının işletmecisi olan Akın Engin, “Ben kasadaki bakiyemi alıp evime gittikten yarım saat sonra gelmişler. Arkadaşlarım o sırada çalışıyordu. Kasada 60-70 TL kadar bozuk para vardı, onları almışlar. Arkadaşlarım da kasada az para bulunduğunu biliyorlardı, o yüzden alıp gitsinler diye düşündüler herhalde. Onlara da telefon ve para sormuşlar” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba