Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Mayıs 2020

Sultangazi’de sokak köpekleri işe giden kadına saldırdı

Sultangazi’de sabah erken saatlerde işe giden kadın başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Çevredekiler tarafından kurtarılan kadın, “Köpeklerden korkmuyorum ama bir anda üstüme saldırdı” dedi.

Sultangazi Esentepe Mahallesi’nde yaşayanlar, son haftalarda artan köpek saldırılarından dolayı endişeli. Başıboş sokak köpekleri geçtiğimiz Çarşamba günü sabah saat 07.00 sıralarında işe giden bir kadına saldırdı.

İşe gitmek için evden çıkan bir kadın, yaklaşık 20 metre yürüdükten sonra 2868 sokak’ta başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Bir süre koşarak köpeklerden kaçmaya çalışan talihsiz kadın köpeklerin pantolonunun paçasından tutmasıyla yere düştü. Saldırı esnasında çığlık atarak yardım isteyen kadının imdadına vatandaşlar koştu. Köpekleri kovalayan vatandaşlar talihsiz kadını olası faciadan son anda kurtardı.

“KORKMADIĞIM İÇİN KAÇMADIM. ÜSTÜME SALDIRDI”

Yaşadığı dehşet anlarını anlatan kadın, “Sabah işime gidiyordum. Bir anda karşıma çıktı. Köpeklerden normalde korkmuyorum. Korkmadığım için kaçmadım. Üstüme saldırdı. Pantolonumun paçasından tuttu, yere düştüm. Yere düşünce elimde hafif yaralandı. Direk yüzüstü yere düştüm zaten. Allah’tan paçamdan tuttu. Yoksa bacağımı ısırabilirdi” dedi.

“BAYANIN BACAĞINA YAPIŞMIŞTI”

Talihsiz kadının çığlık seslerini duyan mahalle sakini Himmet Demircan, “Sabah saatlerinde bir bayan sesi duydum. Camdan baktım bir bayan köpek saldırısına uğruyordu. Bayanın bacağına yapışmış, bayanı silkeliyordu. Ben camdan ne kadar sesle müdahale etsem de bayan aynı şekilde çırpınıyordu. 3-4 tane köpek vardı. Bu durum daha önce de meydana gelmişti. Bire bir şahit oldum. Ben çok üzüldüm. 4-5 tane böyle olaya şahit oldum. Yetkililere iletmeme rağmen sonuç alamadım” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba