Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 31 Mayıs 2018

Sultangazi’de Sokak Satıcılarına Yönelik Operasyonlar Devam Ediyor

Sultangazi’de uyuşturucu satışı yaptıkları belirlenen 5 kişi ile uyuşturucu madde kullanan 2 kişi, İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin operasyonlarıyla suçüstü yakalandı.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Narkotik masası ekipleri, uyuşturucu ticaretinin engellenmesi ve gençleri zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle sokak satıcılarının yakalanmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, ekiplerin yürüttükleri operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.

POLİSTEN SUÇÜSTÜ

Dün 75. Yıl Mahallesi’nde sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda, uyuşturucu madde kullanan Alkan K. ve uyuşturucu satıcıları Tugay Y., Sinan T. ve Onur Ç., suçüstü yakalandı.

75.Yıl Mahallesi Ahmet Durakoğlu parkı civarında sokak satıcıları arasında Japon lakabıyla tanınan Sinan T. ile birlikte üç şüphelinin uyuşturucu madde sattığını tespit eden ekipler, operasyon için düğmeye bastı. Operasyonda uyuşturucu madde kullanan Alkan K. ile birlikte uyuşturucu satıcıları Tugay Y., Sinan T. ve Onur Ç., suçüstü yakalandı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada, 2 gram eroin maddesi ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği düşünülen 350 TL para ele geçirildi. Uyuşturucu satıcıları Tugay Y., Sinan T. ve Onur Ç.’nin evlerinde yapılan aramada ise, satışa hazır toplam 25 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Tugay Y., Sinan T. ve Onur Ç. uyuşturucu madde satıcılığından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, uyuşturucu madde kullandığını belirten Alkan K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ARAÇ İÇERİSİNDE UYUŞTURUCU MADDE İLE YAKALANDILAR

Önceki gün Yunus Emre Mahallesi’nde uyuşturucu satıcılığı yapan iki zehir taciri Gaziosmanpaşa İlçesine bağlı Karayolları Mahallesi’nde ekiplerin başarılı operasyonu sonucu yakalandı.

Hakan D. ve Sinan U.’nun Yunus Emre Mahallesi Adem Yavuz Caddesi üzerinde araç içinde belirleyen ekipler, teknik takip başlattı. Zehir tacirlerinin kullandığı aracı adım adım takip eden ekipler, araca binen ve 100 metre sonra inen uyuşturucu madde kullanan Erol G.’yi gözaltına aldı. Erol G.’nin yapılan üst aramasında 2 gram eroin ele geçirildi. Zehir tacirlerini takip etmeyi sürdüren bir başka ekipte Karayolları Mahallesi’nde aracın önünü keserek, durdurdu. Araçta yapılan aramada 2 gram eroin maddesi ve satıştan elde edildiği düşünülen 650 TL para ele geçirildi.

Emniyetteki sorgularında Hakan D. ve Sinan U,, uyuşturucu madde sattıklarını itiraf ederken, Erol G., içici olduğunu söyledi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hakan D. ve Sinan U. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Erol G. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba