Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 19 Kasım 2019

Sultangazi’de şoke eden anlar! Her şey saniye saniye kamerada

SULTANGAZİ'de, iki kişinin park halindeki otomobillere zarar verme anları kameraya saniye saniye yansıdı.
Sultangazi’de şoke eden anlar! Her şey saniye saniye kamerada
Ali Baba Halı Yıkama

SULTANGAZİ’de, iki kişinin park halindeki otomobillere zarar verme anları kameraya saniye saniye yansıdı.

İlk olay, Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi’nde geçtiğimiz Cuma akşam saatlerinde yaşandı.  2254 sokağa gelen kapşonlu iki kişi, Yarcan Baştürk’e ait park halindeki aracın elindeki bıçakla aracın tekerleklerini patlattı, dikiz aynalarını kırdılar. Gelen sesler üzerine dışarı çıkan Yarcan Baştürk, aracına zarar veren şahısları kovalamaya başladı. O anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Görüntülerde, Yarcan Baştürk’a ait park halindeki araca doğru gelen iki kişinin ellerindeki bıçaklarla tekerlekleri patlattıkları görülüyor. Aracın dikiz aynalarını da kıran şahıslar daha sonra koşarak olay yerinden uzaklaşıyorlar. Gelen sesler üzerine bina sakinleri ve Baştürk’ün dışarı çıktıkları kameralara yansıyor.  Baştürk’ün daha sonra kaçan şahısları bulmak için koştuğu görülüyor.

Yaşanan olayı anlatan Yarcan Baştürk, “Evde otururken bir ses geldi. Pencereden baktığımda iki kişinin ellerinde bıçakla lastiklere saldırdıklarını gördüm. O anda çıplak ayakla dışarı çıkarak peşlerinden koştum. Mahallenin sonlarına doğru gittiler, o anda bir arabaya bindiler. Uzak oldukları için arabanın plakasını alamadım. Kimse ile bir husumetim ve kavgam yok. Neden özellikle benim arabama saldırdıklarını halen düşünüyorum. Zaten bu yüzden çok şaşırdım. Daha önce de sokağımızda ve yakın çevrelerde benzer durumlar yaşandı. Ama bu olayların neden yaşandığını bilmiyorum. Sanki seçmece gibi yapıyorlar bu olayları. Patlatılan lastikleri değiştirdim” dedi.

ARACI TEKMELEDİ

İkinci olay ise Cebeci Mahallesi’nde amatör kameraya yansıdı. Bir vatandaşın cep telefonu ile çektiği görüntülerde, iki kişinin park halindeki bir aracın yanına geldiği, şahıslardan birinin aracı tekmelediği görülüyor.

Tasarım | Enba