Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 13 Şubat 2018

Sultangazi’de Sosyal medya teröristlerine operasyon; 6 kişi tutuklandı

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terör Güvenlik Bürosu ekipleri, sosyal medyadan terör propagandası yapan 12 terör örgütü üyesini gözaltına aldı. Gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 12 kişiden 6’sı tutuklandı.

Sultangazi Terör Güvenlik Bürosu ekipleri, 2 ay boyunca PKK propagandası ve “Zeytin Dalı Harekatı”na yönelik sosyal medyadan terör propagandası yapan hesapları yakın takibe aldı. 2 aylık takip sonucunda önceki gün düğmeye basan Terör Güvenlik Bürosu ekipleri, Sultangazi’de 13 ayrı adrese yaptığı baskın yaptı. Operasyonda 12 örgüt üyesi gözaltına alındı.

Türkiye genelinde sosyal medyada terör örgütü PYD/PKK propagandası yapan, gerçeğe aykırı haber ve paylaşımlarda bulunanlara yönelik operasyon devam ediyor. TSK’nın Suriye’nin kuzeyindeki Afrin’de terör örgütü PYD-PKK-YPG ile DEAŞ unsurlarına yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili olarak sosyal medyada gerçek dışı bilgi ve paylaşımlar mercek altına alınıyor.

Sosyal medyadaki paylaşımları sıkı takip altına alan Sultangazi Terör Güvenlik Bürosu ekipleri, ilçede 13 ayrı adrese baskın düzenledi. Operasyonda Sultangazi Terör Güvenlik Bürosu ekipleri, sosyal medya üzerinden ‘terör örgütü propagandası’ yapmak, ‘halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek’, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’, ‘Türk milleti ve devleti ile devlet organlarını alenen aşağılamak’ suçlarından tespit ettiği 12 terör örgütü PKK’nın gençlik kanadı DGH üyesini yakalayarak gözaltına aldı. Yakalanan zanlılar, ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 12 kişiden 6’sı tutuklandı. 6 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba