Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 5 Haziran 2018

Sultangazi’de Süleyman Soylu Rüzgarı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu seçim çalışmaları kapsamında dün akşam Sultangazi’ye geldi. İlk olarak Sultançiftliği Merkez Cami’sinde teravih namazını kılan Bakan Soylu, namazdan sonra 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’nda halka seslendi. Çok sayıda vatandaş İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğraf çektirebilmek için birbiriyle yarıştı.

O APOLETLERİ SÖKER, SELAHATTİN DEMİRTAŞ’IN OMZUNA TAKARSIN

15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’nda halka hitaben yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Zeytin Dalı Harekatının komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’e yönelik “apoletlerini sökerim” sözüne değinerek, “Ey Muharrem İnce, sen değil apolet, tahtadan çivi sökemezsin de az buçuk şerefliysen sen o apoletleri söker, Selahattin Demirtaş’ın omzuna takarsın. Sana o yakışır.” dedi.

‘ERZURUM SENİNLE GURUR DUYUYOR’ SLOGANLARIYLA KARŞILANDI

15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitingden sonra Sultangazi Erzurumlular Derneği’ni ziyaret eden Bakan Soylu, burada da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. İzdihamın yaşandığı ziyarette Bakan Soylu’ya Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun eşlik etti.  Sultangazi Erzurumlular Derneği Başkanı İmdat Kamacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından kapıda karşılanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada 24 Haziran seçimlerinin önemine değindi. Soylu, “Erzurum seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğine dernek binasına girdi.

ERUZURUMLULAR 24 HAZİRAN’DA ERDOĞAN’I DESTEKLEYECEK

Ziyaretten dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür eden Sultangazi Erzurumlular Derneği Başkanı İmdat Kamacı, “Sayın bakanım bugüne kadar hep Erzurumluların yanında oldunuz.” Dedi. Kamacı, önceki seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde Erzurumluların Ak Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

SULTANGAZİ’Yİ HUZURA KAVUŞTURDU

“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu içimizden biri” diyen Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Geçmiş yıllarda Gazi Mahallesi’nden çok çektik. Sayın Bakanımız iki tane kalekolu buraya kurarak, ilçemizi huzura kavuşturdu” dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ BİZİ GÜÇLÜ YAPACAK BİR SİSTEMDİR

Sultangazi Erzurumlular Derneği’nde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bizi birbirimize çok düşürmeye çalıştılar. Ama bu zokayı bu millet yutmadı. Her seçimde bu millet bir adım attı. Ama şimdi bir daha geri dönmemek üzere attığı adımlardan daha yüksek bir adım atıyor. Bizim çektiklerimizi çocuklarımız, gençlerimiz bir daha çekmesin diye yüksek bir adım atılıyor. 24 Haziran tarifi budur. Hepimizin adını ve değerlerini, hepimizin medeniyet tohumlarını bir karakapuklu deftere yazanların, o defterini çöplüğe atmak için bir fırsattır 24 Haziran. Cumhurbaşkanlığı sistemi bizi kuvvetli yapacak sistemdir. Bizi güçlü yapacak bir sistemdir. Bizi daha zengin, daha demokrat, daha hukukun üstünlüğüne bağlı yapacak bir sistemdir.” İfadelerini kullandı.

İSTANBUL’DA DA TÜRKİYE’DE DE UYUŞTURUCUYU SİLİP SÜPÜRECEĞİZ

Eğer bugün Türkiye ayaktaysa, yardım elini uzatan ülkeler içinde dünyada bir numaraysa, bunun sebebinin halkın ortaya koyduğu güç olduğunu belirten Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“Terörle mücadeleyi yarım bırakalım mı? PKK ile mücadeleyi yarım bırakalım mı? FETÖ ile mücadeleyi yarım bırakalım mı? Dinimizi istismar etmeye çalışan DEAŞ ile mücadeleyi yarım bırakalım mı? DHKP/C ile mücadeleyi yarım bırakalım mı? Yeni bir terör saldırısı olan, gençlerimizin üzerine gelen uyuşturucuyla mücadeleyi yarım bırakalım mı? Hiç endişe etmeyin, Cumhurbaşkanımızın talimatıdır, İstanbul’da da Türkiye’de de uyuşturucuyu silip süpürmezsek, bu milletin karşısındaki bir tehdit olmaktan alıkoymazsak namerdiz.”

Yorumlar

Tasarım | Enba