Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Ağustos 2020

Sultangazi’de şüpheli ölüme koronavirüs önlemi

Sultangazi’de Pakistan uyruklu 18 yaşındaki genç, yaşadığı evde arkadaşlarının gözü önünde hayatını kaybetti. Olay yerine gelen ekipler, koronavirüs şüphesi üzerine özel kıyafetlerini giyerek önlem aldı.

ÖZEL KORUNAKLI KIYAFETLERLE İNCELEME

Sultangazi’de 5 katlı bir binanın bodrum katında oturan 18 yaşındaki Karim Khan, sabah saatlerinde annesiyle telefonla konuştuktan kısa bir süre sonra, arkadaşlarının gözü önünde hayatını kaybetti. Khan’ın gece saatlerinde nefes darlığı ve yüksek ateş şikayetiyle özel bir hastaneye gittiği bilgisini alan ekipler, özel korunaklı kıyafetlerini giyip, eve girerek inceleme yaptı.

Olay, 50. Yıl Mahallesi 2174 Sokak’ta bulunan bir binanı bodrum katında meydana geldi. Yaklaşık 5 ay önce İran üzerinden ülkeye kaçak yollardan girdiği öğrenilen Pakistan uyruklu Karim Khan, Sultangazi’de bulunan arkadaşlarının yanına yerleşti. Bir tekstil atölyesinde çalışmaya başlayan Khan, 1 hafta önce rahatsızlanarak işten ayrıldı. Nefes darlığı ve yüksek ateşten dolayı evde dinlenen Khan, dün gece fenalaşarak arkadaşları tarafından özel bir hastaneye kaldırıldı. Tedavisi yapılan Khan, daha sonra taburcu edildi. Sabah saatlerinde Pakistan’da bulunan annesini görüntülü arayarak konuşan Khan’ın kısa bir süre sonra oturduğu yerde hareketsiz şekilde durduğunu fark eden arkadaşları, paniğe kapılarak polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

CANSIZ BEDENİ ADLİ TIP KURUMUNA KALDIRILDI

Khan’ın gece saatlerinde nefes darlığı ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gittiği bilgisini alan ekipler, koronavirüs tedbirleri kapsamında özel korunaklı kıyafetlerini giydi. Eve girerek inceleme yapan sağlık ekiplerince yapılan kontrollerde Khan’ın hayatını kaybettiği tespit edildi. Yapılan incelemelerin ardından Karim Khan’ın cansız bedeni kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Khan’ın bir arkadaşı, “Dün gece hastaneye gitmiş. Gece test yaptırmış. Doktor olmadığı için, eve gönderilmiş ve yarın gelmesi söylenmiş. Sabah kalkmış annesiyle konuşmuş. Çay içmiş. 20 dakika sonra hayatını kaybetmiş” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba