Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Mart 2018

Sultangazi’de Suriye uyruklu 3 kalpazan yakalandı

Sultangazi’de Suriye uyruklu 3 kalpazan yakalandı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de bazı işyerlerinde sahte Euro ile alışıveriş yapan Suriye uyruklu 3 dolandırıcı yakalandı.

1.Cebeci Caddesi’nde bulunan bir kuyumcu dükkanına gelen Suriye uyruklu dolandırıcı 500 Euro bozdurmak istedi. Dolandırıcının hareketlerinden şüphelenen Kuyumcu Volkan Çevikoğlu ve Melih Savurgan, paranın da sahte olduğunu fark etti. Suriye uyruklu dolandırıcıyı oyalan Çevikoğlu ve Savurgan, polisi aradı.

Polise haber verildiğini ve yakalanacağını anlayan dolandırıcı koşarak olay yerinden kaçtı.  O anlar ise işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntüleri izleyen Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, kuyumcu dükkanına gelen Suriye uyruklu dolandırıcı ile birlikte iki kişinin daha koşarak kaçtığını tespit etti. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan ve üç kalpazanın peşine düşen ekipler, dün Eski Edirne Asfaltı’nda gelen ihbarla harekete geçti.

Bir marketten alışveriş yapan kalpazanlar, 500 Euro verdi. Paranın sahte olmadığından emin olmak ve bozdurmak isteyen market sahibi, çırağını yakınındaki bir dövizciye gönderdi. Burada paranın sahte olduğunu anlayan döviz çalışanı polisi bilgilendirdi. Olay yerine gelen Asayiş Büro ekipleri, market çalışanın bilgisi doğrultusunda, üç kalpazanın bulunduğu markete operasyon düzenledi. Operasyonda üç kalpazan gözaltına alındı. Olay yerinde yapılan üst aramasında 3 kalpazanın üzerinden 4 adet sahte 500 Euro çıktı.

Kalpazanların, Suriye uyruklu Başar H., Cemal H. ve açık kimliği tespit edilemeyen Suriye uyruklu Eymen olduğunu tespit edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan kalpazanlar, adliyeye sevk edildi.

Tasarım | Enba