Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Mayıs 2021

Sultangazi’de tam kapanmada birbirinden ilginç görüntüler

Sultangazi’de tam kapanma kurallarını ihlal edenler amatör kameralara yansıdı. Polisten kaçan, uzun eşek ve halay çeken gençlerin yanı sıra, polis aracına taş attığı iddia edilen iki kişinin saklandıkları fırında gözaltına alınması cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

POLİSİ GÖREN KAÇTI

Sultangazi’de koronavirüs tedbirleri kapsamında alınana tam kapanma kurallarını ihlal edenler bir birinden ilginç görüntüler oluşturdu.  İlçenin farklı mahallelerinde özellikle parklarda oynayan gençler ve çocuklar, uygulama yapan polisleri görünce kaçmaya başladı. Esentepe Mahallesi’nde Sokak arasında oynayan çocuklar ise polisi görünce park halindeki araçların yanına gizlenerek, kaçmaya çalıştı. Yine aynı mahallede parkta uygulama yapan polisi gören çocukların kaçışı amatör kamera ile kaydedildi. İsmetpaşa Mahallesi’nde de sokak arasında oyun oynayan çocuklar, devriye atan polis otosunu görünce koşarak kaçmaya başladı.

‘POLİS ARACINA TAŞ ATTILAR’ İDDİASI

50.Yıl Mahallesi’nde devriye atan polis aracına iddiaya göre iki kişi taş attı. Polislerin ‘dur’ ihtarına uymayan kişiler, koşarak yakınlarda bulunan bir fırında ‘ekmek almak’ bahanesiyle saklanmaya çalıştı. Kaçan iki kişinin fırında olduğunu tespit eden polis, fırına girerek iki kişiyi gözaltına aldı.

UZUN EŞEK OYNADILAR

Cebeci Mahallesi’nde çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu grup, tam kapanma kurallarını ihlal ederek ‘uzun eşek’ oyunu oynadı. Trafiğe kapalı cadde de bir araya gelen grup, ‘uzun eşek’ adı verilen oyunu oynamaya başladı. O anları ise cep telefonu kamerası ile görüntüleyerek sosyal medya hesaplarında paylaştılar.

DAVUL EŞLİĞİNDE HALAY

İsmetpaşa Mahallesi’nde gece saatlerinde sokağa çıkan bir grup genç, davul eşliğinde halay çekti. Tam kapanma kurallarını ihlal eden gençlerin sosyal mesafe kuralını hiçe sayıp, maske takmadıkları görüldü.

Yorumlar

Tasarım | Enba