Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 2 Aralık 2016

Sultangazi’de tehlikeli gelişme

Yayla Mahallesi’nde duvarlara ‘Mahallemizde Suriyelileri İstemiyoruz’ yazıldı.

Yayla Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta İddiaya göre; Suriyeliler ile bir grup genç arasında bilinmeyen bir sebeple sözlü tartışma çıktı. Yaklaşık 20 kişilik iki grup, birbirlerine bıçak ve sopalarla saldırdı. Kavga sırasında bir Suriyeli bacağından bıçaklandı.

Bu kavgadan sonra Yayla Mahallesi’nin birçok noktasında duvarlara ‘Mahallemizde Suriyelileri İstemiyoruz’ yazıları yazıldı. Yaklaşık 1.500 Suriyelinin yaşadığı Yayla Mahallesi’nde yazılan duvar yazıları tedirginliğe neden olurken, mahalle sakinleri yazıları yazan kişilere tepki gösterdiler.

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı Yayla Mahallesi’ne yerleşen Suriyelilerle her hangi bir problem yaşamadıklarını belirten mahalle sakinleri, bir grup gencin mahallede huzuru bozmaya çalıştıklarını ifade ettiler.

sultangazi-suriyelileri-istemiyoruzunnamed (1) sultangazi-suriyelileri-istemiyoruzunnamed (2) sultangazi-suriyelileri-istemiyoruzunnamed (3) sultangazi-suriyelileri-istemiyoruzunnamed (4) sultangazi-suriyelileri-istemiyoruzunnamed (5) sultangazi-suriyelileri-istemiyoruzunnamed

Yorumlar

Tasarım | Enba